Jaga:     
Pere ja Kodu

UURING: Legodega mängimine aitab lapsel tulevikus heasse ülikooli pääseda

Kõik ju armastavad Legosid, kas pole? Nendega saab ehitada põhimõtteliselt kõiki asju, mida oma peas ette võid kujutada – ja seda igas värvigammas, mis sulle meeldib. Lisaks selgub nüüd, et nendega lapsepõlves mängimine mõjub ka su tulevikule suurepäraselt!

Lego Jaapan avaldas uue uurimuse tulemused, mis viidi läbi Jaapani parimate ülikoolide lõpetajate seas. Paljud neist olid lapsena just Legodega oma aega veetnud. Uuringus osales 100 ülikoolilõpetajat kuuest Jaapani eliitülikoolist. Neilt küsiti, mida nad tegid, millega mängisid, millised olid nende hobid, kui nad olid väikesed lapsed, et jõuda selgusele, kas see mõjutas nende õppetulemusi ja arengut hilisemas elus.

Uuring näitas, et üle 60 protsendi küsitletud ülikoolilõpetajatest mängisid lapsena väga palju Legodega, 92 protsenti neist tunnistas, et nad ei ehitanud mitte instruktsioonide, vaid pigem oma loomingu järgi!

Lõpetajatelt küsiti, millist mõju nad arvavad, et Legod võisid nende eludele ja ajuarengule läbi aastate avaldada ja paljud neist vastasid, et nende arvates õpetasid Legod neile organiseerimisoskust, loomingulisust ning samuti süvenemisoskust. Pole kahtlustki, et Legod mõjuvad hästi nii noorte kui ka täiskasvanute mõtteteravusele, kuna nendega ehitamine eeldab palju erinevaid oskusi ja mitmekülgset mõtlemist. Värvilistest tükikestest ehitiste ehitamiseks on vaja rohkelt kannatlikkust – sest ka Roomat ei ehitatud ühe päevaga, nii valmivad parimad Lego ehitisedki pikema aja jooksul.

Loe ka neid lugusid