Jaga:     
Pere ja Kodu

8 LAPSEVANEMAT, kes tõmbavad vee peale su lapsekasvatuspõhimõtetele

Arvad, et oled teinud suurepärast tööd lapse kasvatamisel – sul on kindlad veendumused ja kodused reeglid. Su laps teab, mis on õige ja mis vale, mida tohib ja mida mitte. Ja siis äkki kohtad sa neid inimesi, kes tõmbavad vee peale kogu su püüdlustele!

Siin on kaheksa inimtüüpi, kes järjepidevalt rikuvad su lapsekasvatuskogemust ning kellest kõigiga tuleb sul suure tõenäosusega elus rinda pista.

1. Inimene, kes arvab, et akvaariumikala on igati tore võit õnneloosile

See on tõeline hoop lapsevanemale, kes viib oma võsukese pahaaimamatult lastefestivalile ja ostab talle õnneloosi. See kala võib ka olla kassipoeg või mõni muu väike elukas. Oled kohustatud festivalilt lahkuma kas planeerimatu lemmikloomaga, või hüsteeriliselt solvunud lapsega, kelle auhind jäeti välja võtmata.

2. Närviline spordivanem

Sa tead küll – see on see vanem, tänu kellele on alati mängust toredus läinud. Ta elab ühistesse spordimängudesse nii kaasa, et ei taju enam reaalsust. Ta karjub väljaku ääres ja on nõus vastasele kallale minema. Ta solvub kaotuse peale ning haub kättemaksu. Sul jääb vaid loota, et ta on teises tiimis.

3. Rikas hambahaldjas

Aegade algusest on hambahaldjas toonud iga hamba eest ühe euro. See on igati aus hind lapsele, kes öösiti haldjat ootab. Aga alati on klassis vähemalt üks laps, kelle hambahaldjas toob viieka või veelgi rohkem – loomulikult on kõik teised lapsed selle peale nukrad ning see tekitab ka vanemates stressi!

4. Vanem, kes riietab oma tütart väga napilt

Jah, see peaks olema iga lapsevanema enda asi, kuidas ta oma last riietab. Kui aga sina lubad oma väikesel lapsel välja näha, nagu 18-aastane, siis tahab ka minu laps nii välja näha. Kas me võiksime kokku leppida, et me ei lase neil kanda paljastavaid riideid enne, kui nad on vähemalt teismelised?

5. Õpetaja, kes ütles, et "nii lihtsalt on" pole vastus

Oleksin väga tänulik, kui õpetajad annaksid asja juurde erandi, et see on vastus, kui seda kasutab lapsevanem.

6. Sünnipäevade ületrumpaja

Viid oma lapse sünnipäevale, kus on kõike ja palju. Klounid, näomaalijad, peokorraldajad ja iga lapse unistuste suupisted. Kõik on nii ideaalne, et "tavalised" sünnipäevad kaotavad igasuguse väärtuse. Justkui oleks kõik üks pidev võistlus.

7. Lapsevanem, kes ei tee korralikult täitõrjet

Kas täitõrje ei võiks seadusega kehtestatud kohustus olla?! Miks ma pean enda lapsega seda uuesti ja uuesti läbi tegema, kuna üks vanem lihtsalt peab liiga paljuks seda ühel korral korralikult teha?

8. Vanem, kes saadab haige lapse lasteaeda

Me kõik teame, kui tülikas on haige lapsega kodus olla, aga see ei anna õigustust enda haiget last aeda teisi nakatama viia. Nii lihtsalt ei tehta!

Loe ka neid lugusid