Jaga:     
Pere ja Kodu

Tundsin end läbikukkujana: "Püüda olla perfektne ema, kes iial koost ei lagune, on ohtlik!"

Me jookseme ja muretseme end iga päev tükkideks. Me teeme liiga palju ja puhkame ilmselgelt liiga vähe. Nüüd on aeg mask eest visata ja näidata oma tõelist olemust.

Paari aasta eest tegin kõik, et jõuda lõputult ja sealjuures õnnelik välja näha. Mulle tundus, et kõik teised emad suudavad olla superkangelased ja seetõttu pidin minagi seda olema – alati naeratav, abi pakkuv, laps ühes käes ja isetehtud küpsetised teises. Ma nägin kurja vaeva selleks, et kõikidele tunduks emadus lihtne ja muretu, nagu see mulle teisi vaadates alati oli tundunud. Tegelikult ei olnud mul kerge ega muretu.

Kodus olin ma väsinud ja ärritusin kergesti, olin pettunud, et ei suutnud latti hoida sama kõrgel, kui teised emad alati suutsid. Olin kindel, et kõik teised emad ärkavad hommikuti särasilmsetena samal ajal, kui mina suutsin end vaevu voodist üles ajada. Tundsin end läbikukkujana.

Tänapäeva maailmas näeme sotsiaalmeedias ühtelugu muretuid ja kõikejõudvaid emasid – neil on veatu meik, nad käivad lastega loomaaias ja mänguväljakutel, ise sealjuures printsessilikuna välja nähes, ilusad lapsed taustal naeratamas. Me näeme koguaeg, kui hästi kõikidel teistel läheb, samal ajal, kui ise oma koduse reaalsuse keskel istume – laste laialiloobitud toitu laua alt koristame ja unetundidest unistame.

See kõik tundub vahel läbikukkumisena

Kuid ei ole seda tegelikult! See on päris elu. Ilus, kaootiline, segamini elu, ja see ei peagi olema koguaeg ideaalne ja imeline.

Ükskord küsisin oma lapselt, kas ta eelistab ideaalset või õnnelikku ema. Ta ei kahelnud hetkekski, vaid vastas koheselt, et tahab igatahes oma õnnelikku ema. Ta isegi lisas, et ta eelistaks iga kell õnnelikku ema paljudele mänguasjadele. Olen kindel, et ka sinu laps tunneb täpselt samuti. Lapse armastus on nii maagiline ja ilus asi. See on piiritu ja tingumusteta. Sa ei pea seda mitte millegagi välja teenima või selleks kellelegi välja näitama. Sa oled oma lastele superkangelane niikuinii. Ülejäänud maailma arvamus ei loe midagi.

Loe ka neid lugusid