Jaga:     
Pere ja Kodu

See ütleb mu lapsele üht: kõik muud asjad enne teda!

Mis sa vastad, kui su lapsed küsivad: "Ema, kas sa pikutaksid minuga?" "Ma pean vaatama, et su õde ja vend kenasti voodisse jõuavad. Pean köögi koristama. Mul on veel paar tööasja teha. Ma tahan oma õhtusöögi lõpetada...". Mis iganes see põhjendus ka poleks, see ütleb mu lapsele üht: kõik muud asjad enne teda.

Kuulen oma tütrelt sageli õhtuti sama fraasi: "Ema, kas sa pikutaksid minuga?" Miks? Sest ta soovib minuga koos aega veeta, minuga rääkida, minuga oma olemist jagada. Enamikul kordadest ma vastan: "Jah, aga ainult hetkeks", ja mind teeb väga õnnetuks, kui meenutan, miks. Tegelikult ma ju tahaksin seal lebada ja olla temaga. Teistelt vanematelt kuuled seepeale sageli: "Annad sõrme, võtab käe!". Sa lubad pikutada 5 minutit, ta tahab 20. Sa lubad 20, ta soovib 40. 

Aga tead, mis? Nad küll võtavad käe, kuid just see on tegelikult tore! Seal lebades kuuled asju, mida sulle muidu ütlema ei tulda. Sa saad oma lapsega tõelise kontakti. "Ema, Harri ütles täna koolis, et ma olen armas. Täitsa tobe temast, eksju!"

"Meil oli täna mata kontrolltöö ja minu meelest läks mul täitsa hästi. Teised mängisid vahetunnis ja ma püüdsin õppida, aga samas tahtsin ka mängida.. kas ma rääkisin sulle sellest uuest mängust?"

"Ema, ma igatsen meie koera. Ema, kas kõik koerad jäävad haigeks..?"

Need jutud juhtuvad, kui sa jätad kõik muu tagaplaanile ja pikutad oma lapsele, kui ta sinult seda palub. Siis, kui muud tegevused ei ole enne teda.

Minu ja mu abikaasa vanemad ja vanavanemad tuletavad mulle aina meelde, et see aeg, mil lapsed tahavad meiega kõike jagada ja lõputult aega veeta, on üürike. Et peagi on see läbi ning see saab olema nukker. Et peagi tahavad nad omi asju ajada ja ei vaja selleks enam meid.

Aga see aeg ei ole veel täna.

Täna palub mu laps veel, et ma temaga pikutaksin ja kuulaksin ta jutte. Vastaksin talle, kui oskan. Täna olen ma tema jaoks kõige tähtsam inimene. Täna ma võtan selle 10 või 20 minutit ja pikutan temaga, kui ta minult seda palub. Täna ma kuulan ja arutan.

Loe ka neid lugusid