Jaga:     
Pere ja Kodu

6 põhjust, miks üksikemaks olemine ei ole üldse halb!

Üksikvanemana oled sa täiesti harjunud kõike ise tegema ning lootma vaid iseendale, sul on alati kolm sammu ette planeeritud ning sa ei küsi küsimusi. Siiski on vahel päevi, mil tahaksid endal juukseid kakkuda, sest kõik tundub nii ületamatult raske. 

Kuigi üksikvanemana pead iga päev omapäi toime tulema (olles sealjuures mitte kunagi omapäi), on sellel ka omad eelised:

1. Kallistused

Kõik kallistused kuuluvad sulle. Sa ei pea neid kellegagi jagama ega end süüdi tundma selle eest, et tahad kõiki kallistusi endale. Sa saad kõik vestlused ja mängud pärast kooli ning lasteaeda omale – võid pool õhtut lapsega plastiliini voolida ja valmistada õhtusöögi alles siis, kui teil mõlemal selleks isu on.

2. Ajakava

Su ajakavas on üks suur hea asi – see on sinu ajakava! Sa pead arvestama ainult enda ja oma laste plaanidega, mitte keegi teine ei saa sinu ajakava rikkuda ühegi koosoleku ega spordiüritusega.

3. Puhkused

Puhkuse planeerimine on väga lihtne – sina saad otsustada, millal see toimub ja kuhu soovid minna. Tõenäoliselt räägid lastega läbi ja küsid nende arvamust, kuid kellegi teise graafikute ega reisieelistustega pole teil vaja arvestada.

4. Laste uneaeg

See on aeg, mida üksikvanemad ootavad ja on täiesti okei seda tunnistada. Su lapsed magavad, kodu on vaikne ja see on sinu aeg tõeliselt puhata. Sa võid vaadata mitu osa oma lemmikseriaali, juua klaasi veini või süüa terve suure jäätise. Mitte keegi ei vaata ega kritiseeri.

5. Valikud ja otsused

Sina teed neid! Need on sinu valikud ja otsused. Valid lastele kooli, trennid, arstid ja korraldad kogu nende igapäeva. See kõik on sinu valida. Jäävad ära kõiksugu kahtlustavad teised arvamused. Sa tead, et kaalud enda jaoks asju nii, nagu sulle on oluline ning langetad otsuseid selle alusel, mida ise heaks arvad.

6. Iseseisvus

Sa oled täiesti iseseisev ning ilma, et ise sellest arugi saaksid, õpetad seda ka oma lastele. Su lapsed näevad iga päev, kuidas sa pingutad, et elu paremaks teha, kuidas sa planeerid, arvutad ja võtad vastu otsuseid. Nad näevad, et sa teed seda kõike nende heaolu nimel ja nad hindavad seda. See kõik ei ole vaid ilus päike ja vikerkaar, aga head asjad ei tulegi kunagi niisama – see nõuab suurt tööd ja pingutust. Aga pingutused teevad saavutused alati erilisemaks!

Loe ka neid lugusid