Jaga:     
Pere ja Kodu

7 vahvat ja õpetlikku tegevust lapsega kevadises looduses

Kevad on käes ning see on kõige toredam ja külluslikum aeg lapsega loodust avastada! Kõik tärkab, loodus muutub, loomabeebid sünnivad, lilled kasvavad. Võta oma pisikesed inimesed kaasa ja minge seda kõike avastama! 

Siin on sulle 7 vahvat ideed:

1. Tunne pilvi

Prindi või joonista erinevaid pilvetüüpe ning minge lastega välja neid taevast otsima. Kas su laps suudab iga taevas lendleva pilve ära tunda?

2. Vikerkaarevärvid

Võta kaasa seitse pliiatsit, paber, ning minge vikerkaart otsima! Käige õues ringi ja leidke vikerkaar. Lase lapsel loetleda vikerkaare värve – kas ta suudab need paberile joonistada?

3. Linnuvaatlus

Minge tagaaeda või kodulähedasse parki ning lase lapsel leida nii palju erinevaid linde, kui talle silma jääb. Kas tunnete need koos ära? Võid asja huvitavamaks teha ja ka binokli kaasa võtta! Arutage, millised linnud lendavad külmal perioodil ära ning millised jäävad meile talvituma.

4. Liblikaotsing

Lastele meeldivad liblikad ja kevad on selleks ideaalne aeg! Liblikad tulevad järjest välja päikese kätte end näitama. Võtke kaasa mõni liblikaraamat ning püüdke leida sealt iga liblikas, keda õues kohtate.

5. Huvitavate leidude korv

Võtke kaasa väike korv või karp ning lase lapsel sinna järjest tuua loodusest kõike, mis on tema jaoks huvitav. Asja põnevamaks muutmiseks võid talle kaasa anda ka luubi. Jälgi, milliseid asju su laps toob – kas oleksid ise samasuguseid leide huvitavaks pidanud?

6. Õuemänguasjade pesemistalgud

Talvega tõmbavad õuemänguasjad keldris kõvasti tolmu ligi ning enne, kui need uuesti välja mängimiseks saab viia, võiks need puhtaks pesta. Anna lapsele kauss sooja veega ning hari. Õpeta teda, kuidas mänguasjad tolmust puhtaks pesta. See võib sooja ilmaga olla üks igavesti lõbus töö!

7. Lillekorjamine

Kevadel tärkab rohkelt metsikuid lilli aasadel ja metsatukkades. Julgusta oma last neid korjama ja pihus ilusaks kimbuks põimima. Valige toas koos lilledele ilus vaas ning kiida teda, et ta sulle nii kena kimbu korjas.

Loe ka neid lugusid