Jaga:     
Pere ja Kodu

6 ASJA, mida õpid kahe väikelapse emaks olles

Elu kahe väikelapsega ei ole sugugi vaid vikerkaar ja mannavaht, kuid sa õpid selles kiirelt orienteeruma ja kui kõik loksub paika, näed, et oled tõeliselt õnnelik ja hästitoimiv ema!

Siin on kuus asja, mille saad selgeks üsna kiirelt peale uue beebi sündi.

1. Teisel korral on imikuga toimetulek palju lihtsam

Miljon korda lihtsam! Sa tead, mida oodata. Sa tead, kuidas iga beebi häälitsuse peale mitte paanitseda. Sa tead juba põhilisi nippe, kuidas beebit hooldada. Sa ei satu paanikasse, kui beebi ajab piima suust välja ja koer tõmbab selle ta näolt keelega ära. Sa ei ole öö läbi üleval, et kontrollida, kas ta hingab. Sa ei helista igakord lastearstile, kui ta kaka on imelikku värvi.

.2. Sa avastad täiesti uue taseme multitaskingus

Päriselt! Sa suudad üheaegselt beebit toita, endale tenniseid jalga panna ja suuremat last riidesse aidata. Kõrvaltegevusena pakid samal ajal mähkmepaki kokku ja topid mõlemad lapsed autosse, ilma probleemideta! Kusjuures – kõige selle juures püsid sa täiesti ajas ja ei hilinegi kokkusaamisele.

3. Su suurem laps vajab aega, et beebiga harjuda ja leppida

Sa olid seda ka enne kuulnud ning kindlasti suuremat õde või venda asjaks ette valmistanud, kuid alles päriselus näed, et see kolmeaastane võtab kõike vägagi hingega.Vahel võib ta sulle öelda, et talle ei meeldi ta väiksem õde või vend. Samas, kui ta arvab, et sa ei vaata, võid näha, kuidas ta käib beebit salaja musitamas.

Selle kolmeaastase jonn on jõudnud hoopis teisele tasemele, kui see oli enne beebi sündi. Tema nutunägu on kordi nutusem, kui see oli enne.

Püüdke kaasaga kahe peale võimalikult palju aega veeta suurema lapsega – ainult nii ta tunneb ja näeb, et teda ei ole väiksema vastu ringi vahetatud. Et ta on ikka sama armas ja oluline. See kõik on talle raske ja ta vajab aega.

4. Läbi ja lõhki väsimus on päris asi

Kuidas emad küll nii kiirelt unustavad, kui väsitav on elu vastsündinuga? Imikud söövad iga 2-3 tunni järel. Te küll võite abikaasaga vahetusi teha, kuid sa oled siiski läbi ja lõhki väsinud. Väsimus aga võib viia pahura tujuni, millest saab osa su suurem laps. Jääb vaid loota, et beebi hakkab peagi pikemalt magama ja saad veidikenegi enda jõuvarusid taastada. Seni aga – veel üks tass kohvi ja karavan jätkab!

5. Minionid ja Jääaeg on elupäästjad!

See on täiesti okei, et nüüd, kus pead iga päev toime tulema kahega, on su suuremal lapsel Minionid ja Jääaja kõik osad otsast lõpuni peas. Kutsugu teised vanemad sind halvaks emaks, kui tahavad – ära tee välja! Kui see on su päästerõngas, siis haara sellest! See poolteist tundi iga päev annab sulle tõeliselt mõnusa hingetõmbeaja, mille pärast ei pea sa end kuidagi süüdi tundma.

6. Ühte südamesse mahub NIII palju armastust!

See võib kõlada klišeena, aga see on tõsi. Kui mõtlesid rasedana, kuidas sa küll suudad oma uut beebit samamoodi armastada, kui suuremat last, siis nüüd näed, et see on võimalik. Su süda kasvab kahekordseks. See on tuubil täis armastust nende mõlema vastu!

Loe ka neid lugusid