Jaga:     
Uudised

Kahe väikelapse ema: „Olen elav näide sellest, miks HPV-vaktsiin on vajalik!“ (10)

"Mul lõigati pool emakakaela ära – kui kunagi peaksin veel lapsi soovima, siis see kael ise enam kõhubeebit hoida ei suudaks," jutustab tänu PAP-testi leiule hullemast pääsenud Rebeka (26) Pere ja Kodus

“Möödunud oktoobris läksin ebaregulaarse tsükli pärast günekoloogi juurde, kus mulle tehti PAP-test. Kuna leid ei olnud puhas, saadeti mind kolposkoopiasse. Taas mitu nädalat tulemuste ootamist – ja enne jõule helistas mulle kirurg, kellelt kuulsin, et koed on kahjustunud, vaja on teha konisatsioon.

27. detsembri hommikul tehti mulle operatsioon. Personal oli toetav. Kõik läks hästi ja kell 12 sain juba koju. Sealt edasi läks elu normaalselt, kui välja arvata see, et ma ei tohtinud järgneval kuuel nädalal tõsta üle 3 kilo.

Veebruaris helistasin arstile, et teada saada, mis lõigatud emakakaelast leiti. Õnneks olin pääsenud – saadi kätte kõik kahjustu­nud koed ja edasist ravi ma ei vajanud. Uurisin oma pereõelt, mis siis nüüd edasi saab. Tema soovitas vaktsineerida.

Olen elav näide sellest, miks vaktsineerimine on vajalik. Ärge tehke elu keeruliseks, vaid laske oma lapsi vaktsineerida – vaktsiin kaitseb kõige hullemate HPV-tüvede eest. Keegi ei soovi ju näha oma tütart sellises seisus, nagu olen mina. Näen enda ema pealt, kuidas ta muretseb ja tunneb end süüdi selles, mis minuga juhtus. Mul lõigati pool emakakaela ära – kui kunagi peaksin veel lapsi soovima, siis see kael ise enam kõhubeebit hoida ei suudaks. Kui rasestun, õmmeldakse emakakael kinni ja 33. nädalal lastakse lahti.

Naistearsti juures peaks aga igaüks ikkagi aastas korra ära käima, olgu siis vaktsiin tehtud vōi mitte!

Loe lähemalt HPV vastu vaktsineerimisest 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu

10 kommentaari

J
Jah  /   11:54, 19. apr 2018
see on näide sellest kuidas varjatult reklaamida suuremale osale naistele täiesti vajaduseta vaktsiini.
M
mimm  /   12:02, 19. apr 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
V
Vend  /   12:48, 19. apr 2018
Mis jutt, milline ebakompetentsus. Tavalise konisatsiooni käigus ei lõigata "poolt emakakaela ära" kõik on individuaalne ja eemaldatav kude on reeglina väike koonusekujuline tükk. Enamik naisi saab hiljem sünnitada ilma toestavate õmblusteta. Kui oli suur koekahjustus ja äravõetud tükk oli suur, siis jah on toestavad õmblused vajalikud.
S
s  /   13:47, 19. apr 2018
Olles ise konisatsiooni läbinud (CIN 3), siis jutt "poolest emakakaela ära lõikamisest" tundub kergelt ajuvaba. Mina paneks lihtsalt naistele südamele, et kord aastas tuleks kindlasti käia pap testi tegemas, nii saab varakult kõigele jaole.
M
Mida üldse pannakse vak tsiinidesse ja miks  /   18:20, 19. apr 2018
H
HPV informatsioon  /   18:24, 19. apr 2018
O
oo jaa  /   18:29, 19. apr 2018
"Gardasil ...Kui teil juba on "suhe" :) viirustega HPV 16 või HPV 18 enne vaktsineerimist, siis vaktsiin suurendab haavandite ja vähi tekke võimalust 44,6%".
https://www.thehealthyhomeeconomist.com/gardasil-increases-cervical-cancer-risk-for-sexually-active/
E
Ei  /   01:03, 20. apr 2018
ole vajalik, kui võtad vastutuse oma tervise eest ainuisikuliselt endale ja hoolitsed oma immuunsüsteemi eest.
N
niilolleisaaolla  /   07:24, 20. apr 2018
Kes või mis on kõhubeebi?!!!
Veel sündimata olevus ei ole beebi, vaid loode!
Ja loode ei asu mitte kõhus, vaid üsas - kõhus asub söödud toit.
K
Kaerahelbeke  /   15:18, 21. apr 2018
Kui nyyd minna tähenärimisega lõpuni, siis toit ei asu ka mitte kõhus, vaid kõhus asetsevates organites - maos, sooltes.. Ja ysk asub samamoodi kõhus nagu magu koos toiduga.
Mida virinat...

Loe ka neid lugusid