Jaga:     
Pere ja Kodu

5 PÕHJUST, miks perega kodus õhtustada

Viimastel aastakümnetel on inimeste elu hakanud kulgema aina kiiremas tempos ning üheks suureks kannatajaks selle all on kodune õhtusöögiaeg. Sageli eelistatakse väljas söömist ning ostetakse valmistoitu. 

Siin on sulle viis põhjust, miks selles kiires maailmas siiski perekondlikke koduseid õhtusööke prioriteedina hoida.

1. Pirtsakad toitujad

Mida enam kodus kokkad, seda rohkem saad kindel olla, et su lapsed söövad piisavalt kasulikke köögi- ja puuvilju. Kiired õhtusöögid väljas ning valmistoidud supermarketites sisaldavad harilikult vähe kasulikku ning palju rasva ja kaloreid. Pidevalt kodus süüa tehes hoidud sellest, et lapsed oleksid harjunud igasugu ebatervisliku kiirtoiduga ja nad ei hakka nii palju toidu suhtes pirtsutama.

2. Portsjonipolitsei

Aina enam on hakatud restoranides ja kohvikutes pakkuma hiiglaslikke toidukoguseid. Portsjonid on ajas aina kasvanud ning inimestel tekib ületoitumine, mis viib rasvumiseni. Kodus saad ise asja kontrolli all hoida.

3. Peresuhtlus

Valmistoit ja teepeal toitumine ei anna sulle võimalust oma perega korralikult suhelda. Kui teed iga päev korraliku õhtusöögi ning istute kõik koos lauas, saad kõikide oma pereliikmetega vestlust arendada. Uuri, kuidas neil päev möödus ning mida nad ootavad homsest.

4. Kokkuhoid

Kodus nutikalt süüa tehes ja mitme päeva toiduaineid korraga ostes säästad päris kopsakaid summasid. Väljas söömas käimine ning ka valmistoit osutuvad palju kulukamaks.

5. Positiivne alus laste tulevikule

Uuringud näitavad, et need lapsed, kelle igapäevaelu juurde kuuluvad pidevad (mitu korda nädalas) toidukorrad kogu perekonnaga ühise laua taga, on tulevikus enesekindlamad, neil esineb vähem toitumishäireid ning depressiooni.

Loe ka neid lugusid