Jaga:     
Blogid

"Kuidas saavad kaks last nii palju segadust ja prügi tekitada? Iga päev on selline tunne, nagu oleks tornaado majast läbi käinud!"

Ma pole iial nii palju koristanud kui viimased paar kuud. Peale seda, kui Kevin sai kõndimise selgeks, käib ta igal pool ringi, viskab asju sahtlitest välja ja mina käin tal järel ja korjan üles. Kevin omakorda käib minul järgi ja viskab uuesti kõik välja. No püha issand küll!

Ma ikka ei saa aru, kuidas saavad kaks last nii palju segadust ja prügi tekitada? No kuidas? Kui ma näiteks lasteaias ringi vaatan, seal rühmas on 20 last ja kogu aeg kõik korras. Mul on kodus ainult kaks last ja iga päev selline tunne, nagu oleks tornaado majast läbi käinud. Ma pole iial nii palju koristanud, kui viimased paar kuud. Peale seda kui Kevin sai kõndimise selgeks, käib ta igal pool ringi, viskab asju sahtlitest välja ja mina käin tal järel ja korjan ülesse. Kevin omakorda käib minul järgi ja viskab uuesti kõik välja. No püha issand küll!

Lisaks on Kevinil koguaeg mingi näksimine käsil, küll leib, küll kuivikud, küll puuviljad-juurviljad. Kõike pudistab maha nii et maas on meil nüüd uus vaip – nimeks tal “kõik-mis-Kevini-suust-kukkus”. Nii ma käin lisaks visatud asjade üles korjamisega tolmuimejaga ringi vähemalt 2x päevas. Sest mulle see vaip üldse ei meeldi.

Paberihull laps!

Stefaniga on lihtsam, tema tarbib paberit: joonistab, kirjutab, lõikab ja meisterdab. No totaalselt paberihull. Aga temal pean ka kannul käima ja vinguma “Korja paberid ülesse, ära viska laiali, korista enda järel”. Ma võiksin ennast lindistada, sest ma nagunii kordan ühte ja sama asja iga päev 1000x ja häälepaelu säästmiseks lindistamine oleks kasulikum.

Ah, väike hala lisaks: Kevin käib koguaeg kannul ja nutab, kui ma isegi WC-sse lähen. Ma ei saa aru, kuidas selgeks teha, et ma ei lähe ju kuskile. Ja siis tal on väga suur huvi pistikupesade vastu, pliidi nupude vastu. Ma ei suuda sellele väiksele inimesele selgeks teha, et sealt saab haiget. Kuna pliit väga kõrgel ei ole, siis väga suure soovi korral saab Kevin need nupud seal keerata ja käega kuuma pliidiplaadile ulatuda. Oeh.

Positiivne külg: kodu on nüüd enam-vähem korras selle 24/7 koristamise järel.

Tööle kandideerimine Norra moodi

Kuna meie materiaalne olukord on alates detsembrist natuke kehvemaks läinud, sain ma märtsikuus endale Norras tööd, posti vedajana. Tööl olen öösel, siis on lapsed nö isa järelvalve all. Esimesed ööd olid ikka jõhkrad, praegu juba enam-vähem harjunud. Magama lähen kl 19 õhtul, ärkan kl 00 ja koju tulen nelja ajal, siis saan veel paar tunnikest magada. Üldiselt nagu tuleb unest välja küll tundide järgi, aga enesetunne on selline, nagu ei magagi öösel. Mis mind imestama pani, et tööle sain nii:

Kandideerisin;

Järgmine päev helistati ja kutsuti vestlusele juba järgneval päeval;

Vestlus, infotund, uue aja kokkuleppimine taas järmiseks päevaks;

Töölepingu vormistamine, graafiku üle andmine, info;

Kõik kokku võttis kaks päeva tööle saamiseks. Ikka päris kiire!

Esimestel päevadel pidi õppimine olema, no üritasin mis ma üritasin norra keelest aru saada, aga pidin lõpuks paluma inglise keeles kogu juhtimise teha. Sest no kolmest lausest heal juhul saan ühest aru.

Palju asjaajamist

Mis on veel naljakas Norras, et nii kui uus inimene registreerib ennast Norra elanikuks, siis hakkab kirju sisse sadama igast nurgast. Mul päriselt kahe kuu jooksul on mingi 20 kirja tulnud erinevatest asutustest. Küll saada perearstile vaktsineerimispassi, küll teavitus et mulle ja Stefanile on perearst määratud. Ja nii mulle kui Stefanile tulevad ju eraldi kirjad, nii et Stefan sai ka omajagu kirju seoses lasteaia koha taotlemisega.

Kusjuures, nüüd ma hakkan hoopis koolikohta talle taotlema, sest norrakad saadavad lapsi kooli alates 6-ndast eluaastast. Stefan saab augustis 6, seega ta peaks sügisel hoopis kooliga alustama, mitte lasteaiaga. Mul ausalt öeldes selle süsteemiga jookseb juhe kokku juba. Mul oleks vaja Kevinit nüüd ka ära registreerida, panin politseisse aja kirja. Te ei usu elu sees, kuna esimene vaba aeg politseis oli. Juuli lõpus!

Teisi Eesti venelase postitusi loe tema blogist: eestivenelane.wordpress.com

Loe ka neid lugusid