Jaga:     
Pere ja Kodu

10 viisi, kuidas laps õhtul (mitte) magama saada!

Mõned lapsed lähevad voodisse igal õhtul ühtemoodi, ilma igasuguste probleemideta. Teiste puhul aga tähendab see üht parajat tantsu ja tralli enne, kui nad lõpuks uinuvad. 

Kümme ema kirjeldavad oma pere õhtust rutiini.

1. Kaisutamine on kindla peale minek!

“Ööriided selga, hambapesu, väike unejutt ja siis kaisutame, kuni ta magab. See on toiminud meie rutiinina juba sellest ajast, kui laps oli kahene, nüüd on ta juba kuueaastane.”

2. Unelaul

“Käime vannis umbes iga kolme päeva järel õhtuti, siis paneme ööriided ja aitan tal hambaid pesta. Loen mõned lood raamatust ja laulan ühe laulu, misjärel lähen toast ära ning laps jääb endale ise edasi laulma. Mõnikord laulab ta lausa pool tundi enne, kui unne vajub.”

3. Pereaeg enne magamaminekuaega

“Mu tütar on kuuekuune. Tema isa jõuab koju igal õhtul umbes kella 19 paiku. Siis me mängime kõik koos paar tundi, seejärel tuleb uneaeg. Ööaeg algab sellega, et isa tõstab ta mähkmelauale ja ütleb head ööd. Siis vahetan mina mähkme ja annan piimapudeli, laulan unelaulu. Pärast pudeli lõpetamist me kaisutame umbes viis minutit ja tõstan ta võrevoodisse. Ja nii magab ta kenasti hommikuni.”

4. Ah, mis rutiin?

“Rutiin? Haha, te olete naljatilgad!”

5. Ema-isa tiimitöö

Meie tütar saab peagi aastaseks. Pärast õhtusööki on vanniaeg kell 19 ja seejärel issi-emme ja lapse mänguaeg, seda umbes kella 20-ni. Siis hakkab ta silmi sügama ja näitama, et on unine. Issi vahetab mähkme ja mina toidan – kella 21ks on ta täiesti kustunud!

6. Kahe-minuti hoiatus

Mu viieaastasel on juba kolm aastat üks ja sama rutiin – 19.30 saab ta kahe-minuti hoiatuse, et voodisse jõuda. Mu mees paneb taimeri käima. Kui kaks minutit saab läbi, läheb abikaasa üleskorrusele lapsele raamatut lugema, misjärel on uneaeg. Mitte mingit igaõhtust tülitsemist!

7. Hoidkem asju lihtsana

“Oh, kunagi oli meil iga õhtu üks suur kauplemine – “Ma viin su homme lõbustusparki, kui sa täna ilusti magama jääd!”; “Ma ostan sulle midagi toredat, kui kenasti uinud.” Nüüd on asjad palju lihtsamad – vann, raamat, voodi!”

8. Ema, aga mul on vaja…

“Minu uneajarutiin kuueaastasega? Nonii… kõigepealt me näeme vaeva, et teda üldse ülakorrusele saada, riideid vahetama ja pesema. Seejärel loen talle raamatut, alati, absoluutselt alati tahab ta veel ühte lugu, mida ma pole nõus talle lugema. Ta teab, et ma ei nõustu sellega. Siis hakkab ta oma voodis hüppama. Kui ta lõpuks rahuneb, laulan talle ühe uneloo. Ja siis hakkab see pihta – “emme, mul on vetsu vaja”, “emme, mul on joogijanu”, “emme, mul on kõht tühi..”. Kui veab, saame ta magama tund alates hambapesust.

9. Küsimused, küsimused, küsimused

“Aeg pesta hambad ja minna voodisse. “Kas ma võin ühe snäki? Ma pean oma hambad uuesti pesema, kuna ma sõin just ühe snäki. See öösärk ajab mind sügelema. Kas sa äratad mind homme väga vara? Kas sa laulaksid mulle, ema...”"

10. Ilma vannita tsoon

“Kas ma olen ainus, kelle laps ei taha enne magamaminekut vanni? Mu tütar vihkab õhtust vannitamist ja see lõppeb alati katastroofiga. Seega käib ta vannis hommikuti või päeval. Õhtuaeg algab umbes kell 19, me keerame kõik tuled vaikseks, kella 20 paiku ta sööb, misjärel ma loen talle ühe loo ning laulan, kuni ta uinub.”

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid