Jaga:     
Uudised

„Aga mida ma selle eest saan?“ LOOBU LASTEGA KAUPLEMAST!

"Mina olen lastega kauplemise teema enda jaoks mõelnud lahti nii, et olen liiga laisk lapsevanem selleks, et kogu aeg kaubelda. Mul on lihtsam seada piirid ja neid järgida,” ütleb pereterapeut ja psühholoog Kadri Järv-Mändoja. Kuidas seda aga teha?

Tema sõnul on “vana hea manipulatsioon” vanemale väga lühinägelik tee, mis viib pikas plaanis tupikusse. Oma kolme lapse kasvatamisel katsub Kadri kauplemisest hoiduda, kuigi viiene Ott, seitmene Juhan ja üheksa-aastane Jaak üritavad ikka piire testida. “Mida rohkem­ sa kaupled, seda raskem sul tulevikus on. Sa justkui kaevad omale auku,” ütleb Kadri.

“Lapsed on äärmiselt osavad asju välja rääkima ning aina osavamaks nad aja jooksul muutuvad. Vanem peaks mõtlema ka sellele, millise hoiaku ta lapsele annab, kui kauplemine käib näiteks elementaarsete asjade, nagu kodutööde, raamatu­lugemise või õppimise üle. Sisuliselt annab ta edasi hoiakut, et kõik on kaubeldav – sa ei pea midagi tegema sellepärast, et see on tore ja vajalik, vaid iga asja eest on võimalik midagi saada.”

Mis teemade üle võiks kaubelda ja mille üle pigem üldse mitte? Kuidas saada kauplemisest lahti? 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu

Loe ka neid lugusid