Jaga:     
Pere ja Kodu

10 NÕUANNET, mida väikelapsega reisides kaasa pakkida

Lapsega reisimine võib tunduda paras stressiallikas – mida kaasa võtta ja mida maha jätta? Sageli on pagasikaal reisides limiteeritud ning pead tegema õigeid valikuid. Tundub, et lapsele vajalikud asjad ei mahu iial kohvrisse, kardad midagi unustada?

Siin on sulle kümme soovitust, mida kaasa pakkida, et reis saaks kõikidele mugav ja stressivaba.

1. Kui reisite lennukiga ja kui sa ei imeta enam, siis võta kindlasti kaasa imetav pudel (nt spordipudel) või pulgakomm – õhkutõusmisel ja maandumisel aitab imemine lapsel kõrvavalu vältida.

2. Olgu tegemist lennu- või autoreisiga – igasugune ühest kohast teise jõudmisele kuluv aeg on lastele igav ja tülikas. Võta kaasa piisavalt mänguasju ja muud meelelahutust, pisut snäkke, mis hoiaks su lapse tegevuses. Kui tegemist on pika reisiga, siis ei tee ka paar multikat liiga, mis aitaks pikad tunnid ühe koha peal istudes mööda saata.

3. Kui reisite lennukiga ja su laps ei ole väga raske, eelista kindlasti lennukile minnes kärule kandelina või –kotti. Anna käru juba lennule registreerides ära, et sa ei peaks pärast lennukile minekul enam selle pärast muretsema. Ka on kandelina- ja kotiga turvaalal palju lihtsam toime tulla.

4. Kui sul on reisil käru kaasas, ära unusta ka vihmakilet kaasa pakkida! Vihmase ilmaga ei ole sul selleta kärust kuigi palju kasu.

5. Sooja kohta reisides ära unusta lapsele päikesekreemi kaasa võtta! Lapse nahk on õrn ning tänavaäärsetes müügikohtades müüdavad päikesekaitsed ei pruugi tema nahale sobida. Kindlasti ära lase lapsel lõunamaal olla ilma päikesekreemita väljas enne kella 16, et vältida päikesepõletust!

6. Paljusid asju on lihtsam osta reisil kohapealt, selle asemel, et neid kaasa pakkida. Enne reisile minekut uuri järele, mis poed teil ümberringi asuvad – näiteks mähkmeid ja apteegikaupa on mõistlik osta kohapealt ning säästa pagasiruumi.

7. Võta kaasa vähemalt kaks paari jalanõusid oma lapsele – ühed kohapeal kõndimiseks ja teised kotis kaasas kandmiseks. Lastega juhtub igasuguseid asju – näiteks võivad nad keset ekskursiooni ühe oma jalatsitest kaotada või astuda suurde veelompi. Hea on siis kotist kohe tagavara välja võtta.

8. Kui reisite pikalt mööda teed, siis püüa planeerida palju vahepeatusi. Lapsed võivad muutuda väga jonnakaks, kui peavad korraga pikalt autos istuma.

9. Kindlasti paki ka endale kaasa üks lisa komplekt riideid – lastel juhtub sageli äpardusi, on see joogi maha ajamine või õnnetus mähkemvahetusel – hea, kui sul on siis endalegi puhas särk selga panna.

10. Võta kaasa tühi spreipudel, kuhu saad ise vett sisse panna. Sellega on hea lapse käsi, nägu ja mähkmevahetusel peput pesta, kui olete näiteks bussis või lennukis.

Loe ka neid lugusid