Jaga:     
Uudised

EMA ON ŠOKIS: „Mind aeti 6-aastase pojaga naiste riietusruumist lihtsalt välja!“ (74)

"Mind lihtsalt aeti oma lapsega sealt ujula riietusruumist välja!" kurdab ema Pere ja Kodule. "Kas tõesti on imelik 6-aastase pojaga käia naiste riietusruumis?"

Naine kirjeldab, et läks veekeskusesse, kus oli naistele ja meestele eraldi riietusruum. Iseenesestmõistetavalt võttis ta naiste riietusruumi kaasa oma kuueaastase poja. Poiss hakkas rahulikult riidest lahti võtma ja samal ajal tuli pensionärist proua ema juurde. "Ta hakkas minuga õiendama, et kas ma ikka mõtlen ka, et poisi kaasa võtan naiste riietusruumi?! Et mingu me kohe välja, muidu kutsub ta administraatori. Temaga liitus veel üks ema oma umbes sama vana tütrega, kes ütles, et tema tütar poiste nähes riideid ei vaheta."

Poisi ema oli hämmeldunud ega osanud midagi vastugi öelda. "See on suur veekeskus, mu laps käib alles lapseaias, ma ei taha teda lasta üksi riietuma ja sealt edasi veekeskusesse." Ta oli nii solvunud, et ei osanud muud teha kui pojaga minema minna. "Ise ma mõistagi meeste riiestusruumi temaga kaasa minna ju ei saanud."

MIS TEIE ARVATE, KUI VANA LAPSEGA VÕIKS KÄIA VASTASSOOLE MÕELDUD RIIETUSRUUMIDES?

40 kommentaari

K
küsiks  /   13:44, 4. apr 2018
kas oleks norm minna isal 6 a tütrega meeste riietusruumi...
I
ints  /   14:02, 4. apr 2018
Kus see piir jookseb - kas 5 on ok? Ma oma tütrega ka käisin ikka koos, umbes 5-6 oligi see piir kus ta sai ise hakkama ja hakkas naiste riietusruumis käima. Suurim probleem oli veekeskuste ukselukkudega - nii mõnelgi korral ta ei saanud ust ise kinni ja see jäi lahti.
M
Mimm  /   14:12, 4. apr 2018
Tänapäeval ei julgeks last yldse yksi riideruumi saata, igasuguseid kahtlasi tegelasi liigub ringi
E
Ema  /   15:31, 4. apr 2018
Miks mitte, kui naisterahvast kaasa pole ja isa tahab tütrega minna mõnusalt aega veetma? Kas teie lapsed pole enne inimkeha näinud, et spades endast välja minnakse niimoodi?!
E
emale  /   23:45, 4. apr 2018
siis tuleks veekeskuse töötajal paluda saata last, mitte vedada rippuvaid vanameeste vembasid vahtima last.
K
Ka ema  /   10:11, 5. apr 2018
Minu tütred küll ei olnud selles vanuses veel alasti mehi näinud. Meie perel ei ole kombeks alasti ringi patseerida ja ühissauna me ka ei korraldanud.
V
veekeskuse  /   13:47, 5. apr 2018
töötajad ju ka naised, kas oleks pidanud minema siis koos võõra poisiga meeste riietusruumi?
J
Just nii  /   21:52, 5. apr 2018
Õige õde, need rippuvad vembad ja tiirased hoorad oma rindasid veejugadega masseerimas. Riideräbal ei varja midagi. Kinni tuleks need saatanapesad panna.
E
Eino Taruk  /   03:09, 5. apr 2018
VÄGA hea küsimus. Arvamusi on mitmeid. Mõned nudistikalduvustega muidugi imestavad, miks asutuse segasaunas koos alasti ei olda, unustades, et nudiste on siiski väike osa. Teised toovad näiteks Saksamaa, unustades, et isoleeritud näited argumendina ei kõlba.
K
kle  /   05:28, 5. apr 2018
Kas oleks norm?? Käivadki ju!! Koguaeg on käinud ja käivad kindlasti ka edasi.
T
to küsiks  /   00:17, 6. apr 2018
oleks küll ja väga norm. Proovime ikka veel normaalseteks jääda ja oma väikseid lapsi kaitsta.
K
ka ema  /   13:44, 4. apr 2018
Lasteaiaealised nagu ju võiks veel käia, aga mu 7aastane tütar kindlasti ei taha poisse samasse riietusruumi.
Tuleb mingi meeshing pojaga ujuma saata.
T
turaka-Maridele  /   14:44, 4. apr 2018
Ma lihtsalt ei saa aru nendest lumehelbekese-emadest! No kui sulle ei meeldi, ole vait. Sa ei näe sellist asja võib-olla rohkem.Kas sa arvad, et väike poiss jätab su meelde lausa homse päevani???
,
,,,,,,,  /   19:01, 5. apr 2018
...siit need perverdid sirguvad.
S
samuti ema  /   15:21, 4. apr 2018
Mina sain samuti üsna suures veekeskuses kommentaare stiilis, et "nii suured poisid peaksid ikka juba meeste poole peal olema" - laps oli tol hetkel napp 4.
K
Kai  /   15:36, 4. apr 2018
Koolilaps peab ja saab üksi hakkama. Tõnäoliselt saab ka 6 aastane, ennast riidest lahti ja pestud. Ma leian, et küsimus ei ole selles, vaid hoopis turvalisuses. Selles kas laps on valmis üksi võõraste vahel toimetama ja kas teda võivad valitseda seal mingid ohud? Neid ohte naiste poolel tavaliselt ei esine. See kas kuuene poiss näeb võõrast naist või tüdrukut paljana ei ole talle kindlasti mitte probleem. Probleem on nurisejate peas. Ärge mõelge üle!!
K
kaile  /   23:47, 4. apr 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
K
Kats  /   00:28, 5. apr 2018
Ei vahi 6-ne poiss midagi tatt ripakil naisi. No võibolla siis vahib, kui ta elus esimest korda paljast keha näeb. Sellises vanuses lapsega võikski kodus koos saunas käia, et ta ei minestaks kui kusagil tissi näeb. Või siis seletada, et teisi jõllitada ei sobi. Lasteaiaealised ei häbene ju veel, ei tüdrukud ega poisid. Kooliealised võiks juba eraldi riietuda, kuigi lapsi on erinevaid ja mõnel võib väga raske olla üksi. Ja kommionude peale ei taha üldse mõelda, hea et meil veel pagulasigi nii vähe on
E
Eino Taruk  /   03:15, 5. apr 2018
"kuuene poiss vahib tatt ripakil ka paljas naist, ükskõik kui vana see on."
Ei vaata tatt ripakil. Aga silmad pärani kui varem pole näinud. Kui aga harjunud, siis ei pööra vähimatki tähelepanu. Samas, see häirib teisi ja see teiste seisukoht loeb kah midagi. Muide, meil klaasiga olid kõik poisid saunas, gga üks oli juut ja ümber lõigatud. NLiidu ajal suhteliselt haruldane, seega kõigil olid lug maani ja pärast sai teda kollektiivselt kirusatud nii, et kõik teadsid. Lapsed on vahest julmad. Isegi omasooliste vastu ;)
K
katsile  /   10:13, 5. apr 2018
Oleneb ikka lasteaiaealisest. Mina küll ei oleks olnud nõus lasteaiakaaslaste ees alasti ringi liikuma.
K
Kats  /   18:22, 5. apr 2018
Seda jah, lapsed on nii erinevad. Usun, et midagi annab harjutades muuta, aga mitte kõike. Et ega päris kõigile sobivat varianti ei olegi.
,
,........  /   19:04, 5. apr 2018
Loomulikult.Ega lasteaed pole miski bordell.SPA riietusruum samuti mitte.
  /   22:12, 5. apr 2018
Mida teeb 6 aastane poiss oma tilliga naiste seltskonnas, et seda bordelliks nimetad?
N
nii see on  /   16:31, 4. apr 2018
Minul kõik tütred,aga õel on poeg ja tema poiss paluti juba 5 aastaselt Pärnus minna meeste riietusruumi,eks temagi oli algul hämmingus,aga suurepäraselt sai poiss hakkama,uste lukustamine on probleem,aga saab ju abi küsida.Mina tütarde emana jällegi mõistan,sellises vanuses poisid on vägagi uudishimulikud ja küsimusi tekib ka ohtralt neil emale kohe,emme miks nii ja naa.Praegu on minu noorem tütar 9 aastane ja ilmselgelt oleks tal väga ebamugav kui kohe kooliminev poiss oleks temaga ühes ja samas riietusruumis ja pesemisruumis.
P
Pureva  /   10:26, 5. apr 2018
No ja kavatsed oma tütreid nunnadeks kasvatada või ???
T
Tead 6 aastane   /   11:10, 6. apr 2018
Tatikas ei roni naiste riietusruumi ja ongi kõik.
M
mis muud  /   18:13, 4. apr 2018
lihtsalt need naised häbenevad om kehasid.
M
Mati  /   19:44, 4. apr 2018
Ja häbenevad sellepärast, et silikoni ja botoxit täis.
N
No nüüd küll ütles!   /   18:27, 4. apr 2018
Isa võinuks minna ju pojaga meeste riietusruumi, tavaliselt perekäib ju koos ujulas.
K
Kessu  /   21:07, 4. apr 2018
LOE artiklit! Naine läks pojaga, ei ole kirjas, et pere läks KOOS
A
aga  /   23:49, 4. apr 2018
siis ei lähe, kui pole meesinimest kaasa võtta. kasiinosse ka ei saa lapsega minna, pole midagi imelikku, naisteosakonda samuti mitte ja nii ongi.
K
Kuidas palun?  /   01:59, 5. apr 2018
Ah nii must ja valge ongi sinu eluke? Et siis ei lähe? Aga kui ema kasvatabki üksi oma poega? Et siis ei saagi kunagi ujulasse lapsega minna? Kui haiges ühiskonnas me elame....
R
Raiko  /   19:30, 4. apr 2018
Kui sa oled alla 65 kg kaaluv ema, siis mul ei oleks midagi selle vastu kui oma pojaga meeste ruumi riietuma tuled. Aga bo tõesti kuhu kurat jääb siis sooneutraalsus ja võrdõigus jne?
V
Vaata.  /   23:17, 4. apr 2018
Kas sa pole tõesti aru saanud, et võrdõiguslikkus kehtib vaid naiste tahtmist pidi?
M
Mati 45.aastane.  /   19:46, 4. apr 2018
Ka mind on naiste riietusruumist välja aetud.
T
tuleb kehtestada vanusepiir  /   19:49, 4. apr 2018
ehk siis koolieelikud võiksid ikka veel emaga riietuda ja 1-st klassist marss oma poolele ja nii lihtne see ongi. Muidugi oli kohatu rünnata sel vanainimesel noort last või arvas, et hakkab ligi tikkuma.
E
Eva  /   20:36, 4. apr 2018
Väiksed tüdrukud on üsna mõistvad tegelikult aga just mutikestega on jama. Ükskord ühed tüdrukud küsisid miks poiss naiste riietusruumis. Küsisid ilusti ilma paanikata ja jäid rahule vastusega et lasteaia lapsed käivadki koos täiskasvanuga. Samas ükskord üks mammi pistis lapse peale karjuma, et ta meeste riideruumi läheks. Hirmutas mu neljaaastase täitsa ära. Mina ei teinud mammist väljagi ja seletasin rahulikult lapsele, et vaata kallike on selliseid üksikuid kibestunud vanasid naisi, kes pole kunagi paljast meest näinud, tädi hakkas lihtsalt kartma sind. Laps rahunes ja mammi ei julgenud enam miskit kosta.
Oma laste eest tuleks seista! Vanurid võivad vägagi õelad ja isekad olla. Seda ju bussideski näha- pressivad uste avanedes kohe sisse, nii et väikestel koolijuntsudel pole võimalik nende vallist läbi murda, et bussist väljuda.
S
Silja  /   21:22, 4. apr 2018
Minul oli täna just sama olukord ja ka laps 6 aastane. Juba spaa registratuuris oli üks eriti suur jämede kuldketiga mees kahe naisega, kes seal tõstis häält, kuna talle polnud pakkuda vastava suurusega ujumispükse. Sõnavara oli kohutav. Kuidas saadan lapse siis sellise inimesega koos riideid vahetama? 6 aastase poisi, üksi? Kas ma siis üksikemana ei vii last ujuma? Muidugi ujulas veetis see mees ka terve aja laste basseinis aega, nii et mu lapsel kadus igasugune isu ujumiseks. Arvan, et 6-7 aastane poisijuss ei tee kellegile halba, kui vahetab koos emaga riideid. Küllap on nad näinud juba küll neid asju, mida vanad naised häbenevad.
K
Kats  /   19:29, 5. apr 2018
Vabandusi leiadki alati kuni su poeg on 10 a ja olgem ausad soovib mehi
M
mees  /   21:37, 4. apr 2018
Mina olen küll Pärnu veekeskuse meeste poolel 6-7a tüdrukut koos isaga näinud. Keegi ei tõstnud kisa, ka poisid kes ennast samas pesid ei olnud kuidagi ärevuses. Mul on teooria, et sarnased probleemid tekivad neil naistel kes ilma riieteta eriti koledad välja näevad.
L
Lumememm  /   21:52, 4. apr 2018
Tegelikult saab ka pluusi või käterätiku varjus väga edukalt riided ujumisriiete vastu vahetada.
Keegi ei pruugi arugi saada, on poiss või tüdruk.
Ka bikiinide rinnahoidjat saab täiesti märkamatult vahetada tavalise rinnahoidja vastu ja vastupidi, ka rahvarohkes rannas ei märka keegi midagi :)
Paned õlapaelad õlgadele, vahetad korvid ära, klõps selja tagant kinni ja teine rinnahoidja tasakesi ära.
Järele proovitud Põhja-Poolas Heli poolsaarel, kus iga jalatäis maad on suvitajaid täis ja riietuskabiini järjekorras seismine on selge ajaraiskamine.
M
mmm  /   22:06, 4. apr 2018
See oleks küll eriti jabur, miks peaks 6a end riietusruumis peitma?
L
Lumememm  /   22:42, 4. apr 2018
Vabandust, et ebaselgelt rääkisin,
aga see jutu teine lõik kehtib minu enda kohta :)
Kui kedagi huvitab, siis mõned aastad tagasi Põhja-Poolas käies nägime huvitavat nähtust. Seal olid randades, mis puupilgeni rahvast täis, päevitajate ümber riidest aiakesed.
Igal perel oli kaasas puutokkide külge kinnitatud pikk kangatükk. Tokid lükati liiva sisse ja moodustus väike privaatne ala.
Seal sai riideid vahetada, magada, päevitada, seal olid pere piknikukorvid ja laste pissipotid.
Kuna rahvast oli väga tihedalt, siis mereni pääsemiseks pidi läbima labürindi nende aiakeste vahel.
Samas oli see väga nutikas lahendus, sest muidu oleks päevitajatele lihtsalt pähe astutud.
Mingil hetkel triivis läbi päevitajate meieni üks naine paksu kaustaga ja inglise keeles palus vastata turistide rahulolu uuringule nende rannas.
Mõtlesime pikalt, et kuidas ta teadis, et meie oleme turistid?
Leidsime kiirelt ka vastuse: meil polnud tokkidega linakest...
K
kuidas  /   13:57, 5. apr 2018
see päike siis seal läbi tokkidel riiete paistis, et sai päikest võtta, kui rand rahvast täis?
P
pseudoprobleem  /   22:33, 4. apr 2018
See pesuruumi probleem on küll tõeline pseudoprobleem. Kunagi rääkis mulle üks soomes elav eestlane et temale kui (ja ilmselt ka kõigile teistele) teises klassis käiva poja vanemale saadeti koolist kiri, et naisõpetaja on ujulasse minnes lastega üksi ning kui keegi vanematest vabatahtliku töö korras pole valmis poistega nende poole peal ujumistunnis kaasa käima hakkavad kõik lapsed ühes pesuruumis käima. Loomulikult vabatahtlikke ei leidunud ning nõnda läkski - ilma igasuguse kisata.
?
???  /   23:06, 4. apr 2018
Pahandust kuipalju. Aga kuhu jääb nüüd siis see paljukiidetud sooline võrdsus ning soolise diskrimineerimise hukkamõist? Sooneutraalne kasvatus?
M
muska29  /   23:15, 4. apr 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
J
jeerum, jeerum  /   23:44, 4. apr 2018
kust nii rumalaid inimesi sigib nagu see ema :( rõve vedada oma 6aastane poiss naiste riietusruumi ja siis veel imestab, uskumatu.
K
Kats  /   00:35, 5. apr 2018
see oli nüüd nali või? Huvitav, kuidas need sakslased, austerlased jne küll hakkama saavad, segasaunad sünnist surmani, keegi ei minesta
T
to 23.44 jeerum  /   02:30, 5. apr 2018
aeg ravile minna või oled sa vanatüdruk?
K
kle  /   05:28, 5. apr 2018
No jube probleem ikka küll. Auras käivad ka paljud isad oma väikeste tütardega ujumas ja loomulikult kasutavad nad siis ju meeste riietusruumi ja ei ole mina veel näinud, et see mingi probleem kellegi jaoks oleks olnud ja ilmselt ka ei saa olema aga noh, eesti naised on sellised nagu nad on....
S
see   /   14:00, 5. apr 2018
iseloomustabki meeste ja naiste tõelist palet, rääkige veel, et naised on head ja haritud.
M
Marka  /   08:30, 5. apr 2018
Minu arust need penskarid teevad endid hirmus tähtsaks ja targaks igas asjas kuigi võiksid aru saada, et ka nemad olid kunagi noored, aga see ammu unustatud teema.
S
sss  /   09:20, 5. apr 2018
Johhaidii kuhu ühiskond on jõudnud. 6aastane peab endaga ise hakkama saama.
.
...  /   22:20, 5. apr 2018
Vanasti saidki.
V
vana ja tark  /   09:48, 5. apr 2018
Kuni koolini on normaalne, et poisslaps ON KOOS emaga riietusruumis, koolis käiv poiss peab ju endaga hakkama saama!
Muidugi on lapsed nii erinevat kasvu, et vanus ei paista alati välja.
Palju hullem probleem on see, et ENAMUS inimesi, sõltumata vanusest EI PESE ENNAST ENNE saunaruumidesse sisenemist!
S
sauna  /   14:02, 5. apr 2018
minnaksegi pesema, ma ennast ka kodus enne ei pese, alles saunas peale laval higistamist.
V
Vanapoiss  /   09:53, 5. apr 2018
Ju oli mutil hirmuäratav karvatuustakas, millega kartis last hirmutada.
N
no neil  /   14:02, 5. apr 2018
on järel ainult 2 karva kolmes reas :).
M
mõte  /   10:00, 5. apr 2018
võiks lisaks meeste ja naiste riietusruumile olla ka ühisruum, nn unisex.
Ja üldse peaks siinkohal soovolinik sõna võtma. Muidu räägitakse, et enam polegi sugusid, kõik on "sõbrakesed".
H
hee  /   10:01, 5. apr 2018
Mutid häbenevad oma siledaks aetuid tutte-nagu humanoidid:D:D
A
aespa  /   10:16, 5. apr 2018
Varemalt oli kuni 5 aastastele viibida paljaste tädidega koos. 6 aastasel võib tekkida juba küsimus, kuidas tädidel on selline haav jalgevahel. Ega siis muud saagi vastata et selle lõi Jessuke kervekesega.
A
A.  /   11:31, 5. apr 2018
Inimesed on ikka jumala sõgedaks läinud. Nii noortel lastel pole sooja ega külma kas nad vahetavad koos poiste või tüdrukutega koos riideid. Ainult vanemad ise võivad sellist valehäbi lastesse süstida oma enese kompleksidega.
Paljas keha on loomulik ja parem on kui lapsed juba varajases eas õpivad ära milline üks normaalne keha välja näeb. Eriti poisid. Sest muidu jõuavad ikka kus vahivad pornost töödeldud kehasid ja ei teagi milline normaalne keha välja näeb.
Äkki võiks need kurjad tädid lõpuks iseennast armastama õppida selle asemel, et ujulas väikeste laste eest ennast varjata ja neid minema saata.
Õ
Õigesti tehti  /   13:33, 5. apr 2018
Mäletan, kui olin 6-8 aastane ja pidin emaga külasaunas käima. Oli väga alandav ja ma alati lausa kartsin seda minekut, sest mis sest, et laps, aga näha seal oma klassijuhatajat ja teisi tuttavaid naisi palja tutiga ringi lippavat- no see oli kõik nii alandav. Lootsin, et jään haigeks ja saunaskäiku ei tule vms.
Muide- ma jälestan siiamaani saunu tänu sellele, ka erasaunu.
Mu emal oli vaja terve ja ilusa lapsega lihtsalt eputada, kuid minu arvamus temale korda ei läinud- ka kodus oleks samahästi pesta saanud.
Seega- emal tasuks oma poja käest küsida, et mida see asjust arvab.
J
ja nüüd  /   14:04, 5. apr 2018
oled homo?
H
HeH  /   13:47, 5. apr 2018
just sellepärast on normaalsetes Spades ühisriietusruumid, kus kapid on ühises ruumis, aga riietumiseks on eraldi kabiinid ja keegi ei käi kellegi ees alasti ringi.
J
ja kuidas  /   14:05, 5. apr 2018
dushi all, ka riietega?
P
pilt  /   14:57, 5. apr 2018
Tundub, et need hüsteerilised on ka toimetuseni jõudnud. Artikli pilt on miskipärast ära vahetatud.
M
Mis on ujulate ja SPA-de eeskirjas  /   15:12, 5. apr 2018
Kui minu laps väike oli, siis oli selleks piiriks meie käidavates kohtades 7 eluaastat (mõnes kuni mõnes k.a). Kuna tihti ei ole ka meestöötajaid väga abiks anda, siis töötajad ise (vähemalt minu poisi puhul)väga agaralt nooremaid turvalisuse kartuses ka omaette ei lubanud (meile ei antugi lapsele meeste riietusruumi võtit).
Mina käisin omal ajal lapsega ka Nõmme ujulas ning nii mitmelgi korral aitasin seal väiksemaid omaette tüdrukuid ustega. Nad ei saanudki ise basseini viivat ust lahti ning raskeid uksi ei jõudnud lapsed niipalju lahti ise hoida, et ise turvaliselt uksest basseinide juurde oleksid saanud. Kalev Spas oli äärteta külmaveebassein pesuruumis, kus pidi mööduma, et mööda kitsemat osa basseinideni saada. Seega alati ei seisne laste omaette riietusruumi mittelubamine ainult riietusoksuses.
N
no  /   16:26, 5. apr 2018
minul küll ei olnud oma 5-aastase poisiga ujulas probleemi. Kodus tegime enne trenni , proovisime ja arutasime kõik läbi ja esimestel kordadedel palusin mõnel suurel poisil aidata kapp leida, proovida kapiust lukustada ja lahti teha. Inimsesed on abivalmis, kui oskad paluda. Ja kolmandal korral poiss oli väga uhke ja pani väga pahaks, kui tahtsin talle abilist otsida. 5-aastane on lasteaias juba targaks saanud ja kui kodus ka õpetatakse, on ta väga tubli.
N
nh  /   18:32, 5. apr 2018
nüüd juba keskealine mees- mul tuleb meelde NL aegsest lapsepõlvest üks emaga koos saunaskäik, kui olin mingi 6 või 7 aastat vana ja mis jäigi vist emaga koos käimisel viimaseks. Põhjus selles, et saunas oli samal ajal ka lasteaia tütarlapsest rühmakaaslane. Mingid palja vanema naisterahva nähemine oli selle ajani täiesti normaalne keskkond, milles viibiti- probleem tekkis, kui sattusin oma lasteaiakaaslasega kokku, kes seal ringi silkas ja ei tahtnud enam seepeale emaga koos sauna minna!
Totakatel muttidel on ilmselt mingi hälve, et nad lapsi nende piilumises kahtlustavad- enamus neist on juba sellised, kelle nägemine basseinis ujudes võib ka täiskasvanud inimesel terviserikke põhjustada- sest ujutakse samas vees!
U
Uudu  /   21:08, 5. apr 2018
Koleda kehaga vanamoorid võiks maharahuneda. 6 aastane poiss ei hakka veel oksele neid nähes. Seksuaalsus tekib alles teismeeas, küll aga tekitab selline võltsmoraal traumasid lapsele, kes ei saa aru, et mis ta kehal nüüd äkki viga on, et seda peitma peab. Sellistest tülinorijatest peaks teavitama adminni, kes nad eemaldab tervisekeskusest.
See oleks sama, mis ma hakkaks tervisekeskuses kaaskülastajatelt suitsu norima ja fantaseeriks sinna juurde mingi bullshit idee sellest, et kui ikka suitsu ei ole, siis oled pede ja ei tohi siin koos minuga riideid vahetada.
M
Mann  /   08:31, 6. apr 2018
Haige ühiskond. Kui vaja lähen meeste sauna ja kellel probleem, see nagu isiklik asi. Kas on mõni täiskasvanud inimene, kes pole paljalt näinud vastassugupoole esindajat. Ka laps peab aru saama, et poisid ja tüdrukud on erinevad ning kui tekib küsimusi, siis tulebki need esitada emale ja isale, et rahuldada oma uudishimu ja ei tekiks mingit ebatervet ja haiglast käitumist ehk tulevikus. Inimene peab suutma ennast aktsepteerida nii nagu ta on ja kui üks paljas täiskasvanud naine ei tule toime palja 6-aastase poisiga, siis probleem on ikka naises ja mitte lapses ja tema emas. Oma poja võtsin lasteaiaealisena naiste poolele veekeskuses kaasa, üks kord tekkis ühel emal probleem, et tema tütar ei pea paljast poissi nägema, aga see oli ka ainus kord. Nüüd on poiss 9 aastane ja käime terve perega ühiselt saunas, kui lapsel pole sellega probleemi ja kellelgi teisel ka, siis kelle asi see on. Veekeskuses käib ta nüüd iseseisvalt ja see oli juba tema ja meie otsus, aga mitte mõne madala enesehinnanguga mamsli tahe.
_
_  /   11:02, 6. apr 2018
Täitsa arusaadav.6 aastane poiss ei sobi küll naiste riietusruumi.tuleb võtta lihtsalt spas käik koos hotelliyoaga/ööbimisega .siis saate hotellitoas ära riietuda.mina kasutasin seda varjanti oma 6 aastasega.
A
Anjani  /   22:12, 6. apr 2018
Minu meelest on lasteaialapsel ehk kuni koolieani ok vastasugupoole riietusruumis küll lapsel viibida. Kuidas saab see terveid täiskasvanuid häirida? Alla 7-aastane laps pole mingitpidi ju seksuaalne objekt ometi? Aga just see tast kahjuks tehakse, kui sedasorti pingeid kelleski tekib lapse peale. Ma ei saa tõsiselt probleemist aru. Veekeskuse riietusruumid on ju suured ja duširuumis vaheseinad? Kurb lugu, mul on tõsiselt kahju sellest väiksest põnnist, kel tore päev olemata jäi ja emale tunnen ka sügavalt kaasa.
K
KatiMuru  /   13:02, 9. apr 2018
See pole enam normaalne et ema veab oma nii suurt poega naiste riietumisruumi.
Ma olen käinud nii teismelistega ujumas, kes häbenesid isegi 5-6 aastast poissi, kui olen käinud oma seitseme aastase tütrega kes samuti häbenes väikest poissi naiste riietumisruumis.
Mul on ükskõik- kas see poiss vahib või ei, pole midagi erilist vaadata. Aga mõelgem ka väikeste tüdrukute ja teismeliste peale kes on sellises vanuses kus häbenetatakse!
Ja mul on ka poeg, kes käis juba kuueselt ise meeste riietumisruumis. Ei saa tänapäeva lapsi citahädadeks kasvatada, kus emme peab veel seitsmeselt ka last pesema ja kaheksane ei saa sokke jalga....

Loe ka neid lugusid