Jaga:     
Uudised

Stig Rästa: „Mul pole suurema lastearvu vastu midagi!“

 “Uskumatu mees! Ma ei oleks elu sees arvanud, et ta nii naudib isaks olemist. Kunagi ta küll ütles, et ei jõua ära oodata, millal laps sünnib – et saaks hakata koos multikaid vaatama –, aga ma poleks arvanud, et ta nii hea isa on,” õhkab Karina (29) abikaasa Stigist (38) rääkides.

Lumi (1,5) ongi Karina sõnul kõvasti rohkem issi tütar. Pere on mõjutanud ka mehe loomingut. Näiteks “Eesti laulul” esitatud “Home”, mis jõudis teisele kohale ja kõlab tihti raadiojaamades, oli Stigi sõnul just kodust inspireeritud. 

Samal ajal, kui ühiskonnas käib aktiivne arutelu teemal, miks naised ei leia sobivaid mehi ja mehed naisi ning miks Eestis ei sünni küllalt lapsi, on Stigi ja Karina tutvuskonnas vastupidi. “Meie sõprade-tuttavate seas on praegu täielik beebibuum. Karina sõbrannadel on nüüd lapsed ja enamik minu sõpradest on ka just viimasel ajal, nii-öelda vanemas eas lapsevanemateks saanud. Ma ei teagi, mis me kõik seni tegime,” muigab Stig.

Kui suurest perest nad unistavad? “Praegu üritame kahega hakkama saada, siis vaatame edasi. Aga Karina tuleb kolme lapsega perest ja ega mulgi suurema lastearvu vastu midagi pole,” naerab Stig. “Jah, kui jaksame, siis kolm-neli last võiks olla,” lubab Karina.

Loe avameelset perelugu ajakirjast Pere ja Kodu

Loe ka neid lugusid