Jaga:     
Blogid

ENNE LAPSI: "Mul oli kindel ettekujutus, kui täiuslik ja tubli ema minust saab!"

Olid mõningad asjad, mis mind veidi teiste emade ja nende kasvatusmeetodite juures häirisid ja ma olin kindel, et ma ise iial nii ei tee. Heh! Itsitan hetkel. Lastetud inimesed on laste kasvatamise kohapealt rumalad!

Ükskõik, kui palju sa Pere ja Kodu artikleid ka ei loe, uskuge mind, teil pole õrna aimugi! Lastetud inimesed - ei ole mõtet üldse kommenteeridagi teiste kasvatusmeetodeid. Ei tee nalja. Vahet pole, kas sa oled arst, lasteaiaõpetaja, lapsehoidja või seitsmekordne tädi - ei! Just leave it! Kui ma poja sain (nii 10 aastat tagasi), siis ma lubasin, et ma ei lase tal iial käia ringi pluusi ja sukapükstega. Teate küll need üks triip ees, kaks triipu taga sukapükse. Minu meelest nägid poisid neis sukapükstes eriti lollakad välja. Alati mõtlesin, et nende emad on ilmselt pimedad või lihtsalt natukene peast lihtsad. Heh. Siis läks laps aga lastehoidu ja... Ma esitlen, asitõend A:

Ma ei teagi, kas nutta või naerda :D :D

Teiseks tundus megarõve, et lapsevanemad oma lapsed endaga vetsu kaasa võtavad. Nagu, iu! Miks ometi? Arvake mis? Hahhahhahaaaa! Kui laps mängib rahulikult oma asjadega, siis ma hiilin vaikselt üksinda wc-sse. AGA on hetki, mil laps on mega kehvas tujus ja ei ole nõus sekunditki üksi olema. Siis ma võtan ilma probleemita lapse vetsu kaasa. Ei ole isegi imelik. Meil vannituba ja wc koos ja ta saab senikaua kõik pesuvahendid, harjad ja lapid kenasti pesumasinasse panna ja välja võtta ja jälle sisse panna ja välja võtta.

Liigume järgmise fantaasia juurde. Kui ma tütre saan, siis ma panen talle hästi tihti kleite selga. Ta saab alati nunnu ja printsessilik välja nägema.

Oeh.

Well...esitleme asitõendeid B ja C:


No, pole antud meie peres seda ilu :D

Nii, mis veel? Ahjaa! Ma ei lase oma lapsel avalikus kohas jonnida, ma ei taha teisi inimesi häirida. Noh, see on nüüd küll konkreetne näide lastetu inimese naiivsest mõtlemisest. That's not how it works. That's not how any of it works.

Kui lapsel on ikka paha tuju või mingi meeletu hingepiin parasjagu peal, siis ei aita ka peapeal seismine, et last vaigistada. Lisaks näeksid sa lihtsalt meeletult närvihaige välja, kui sa oma hingepõhjani solvunud ja röökivat last kussutama hakkad. Tegelt ka. Minul on kaks tegutsemisplaani selliseks puhuks - a) kao KIIRESTI või b) savi, las röögib.

Jep. Selline ema. Lastetud inimesed ilmselt ei adu, et teinekord laps nutab selle pärast, et ta tahab KÕIKI poes olevaid komme korraga suhu panna. Keelamine teeb ta ainult tigedamaks. Mis teed siis? Annadki? Korraga? Kõik kommid?Näiteks, eile nuttis minu imeline tütar nii kõvasti, et hing tahtis kinni jääda. Teate miks? Sest ta tahtis ise oma käega keevaid makarone katsuda, aga ma ei lubanud.

Reaalne situatsioon: pakkusime igasugu asju selle asemel, aga ta ei teinud karjumise vahepeal ühtegi pausi, mistõttu ei olnud meil võimalik talle midagi öelda ega näidata. Silmad kinni ja suu pärani "vuäääääää!"

See on elu

Ma muidugi arvasin ka, et annan lapsele ainult enda tehtud kodust toitu ja meil on kindel graafik ja värki. Noh, selle graafiku on laps endale ise kujundanud ja see meil isegi on. Aga vahel annan lapsele siiski ka valmistoitu. Talle näiteks meeldib see Fitlapi kana-tatraroog või pelmeenid või grillkana. Sööb kõike, mida minagi. Soola panen sama palju, kui enda toidulegi. Eraldi mingit titemöksi enam ei tee.

Ja siis muidugi see kõige suurem vale - mu laps hakkab ainult omas voodis magama. Well, good luck with that! Kui su laps ei maga sinu kõrval titeeas, siis tuleb ta sinu kõrvale magama siis, kui ta on kolmene. Olgu see siis paha unenägu, peavalu, viirus või midagi muud hirmsat. Igatahes, oma voodisse pead sa planeerima väikese nurgakese ka oma lastele.

Edasi saad postitust lugeda siit: www.iseoledpaks.ee

Loe ka neid lugusid