Jaga:     
Pere ja Kodu

UUS UURING: emadel on päevas 17 minutit enda jaoks aega

Järgmine kord, kui sa tunned ennast halvasti, et ei leia oma lapse jaoks aega, loe seda! Daily Maili uuringust selgub, et emal on päevas umbes 17 minutit aega enda jaoks. Ja olgem ausad: isegi 17 minutit tundub üsna helde mõnel päeval. 

Kui sa oled töötav lapsevanem, siis kindlasti tundub sulle, et päevas ei ole piisavalt palju tunde, et olla ühtviisi hea nii töö juures kui ka kodus. Elu on nagu üks ühtlane udu kiiretest „head aegadest”, üleüldisest kaosest, toidu valmistamisest ja kaasapakkimisest. Püüdes samal aja kõike koos hoida, käia tööl, navigeerida erinevate trennide, kooli, töö ja kodu vahet ja kõige tipuks saada hakkama nõudlike lastega.

Tere tulemast klubisse. Ja nii uskumatuna, kui see ka ei kõla, enamus emasid on valmis „enda aja” ohverdama laste jaoks, kellest nad päev otsa tööl käies eemal on. Mõned nipid, kuidas sellest ajast maksimum võtta:

Kehtesta töö juures kindlad reeglid

Mõni töö võimaldab teha rohkem ületunde kui teine. Oma töö juures toimuvast tead muidugi kõige paremini sina ise. Kuid kindlate piiride seadmine ülemuse ja teiste töökaaslastega kindlustab sulle su aja koos lastega. Näiteks ütle oma töökaaslastele et kella 6-8 õhtul ei ole sa kättesaadav ja jää selle juurde.

Pane telefon käest!

Sinu lapsed, olenemata sellest, kui vanad nad, saavad aru, kui sa püüad oma tähelepanu jagada nii nende kui ka oma töömeilide vahel. Pane telefon käest, mitte lihtsalt enda kõrvale, vaid käeulatusest täiesti eemale – teise tuppa või lausa sahtlisse ja pööra lapsele soovitud tähelepanu. See on tõeline kvaliteetaeg.

Austa omaenda piire

Nii, sa oled juba oma töökaaslased ja bossi „välja treeninud”, et nad ei saadaks sulle töömeile peale tööd. Kui sa aga hakkad neid lugema sel ajal, kui lapsed õhtust söövad, oled sa rikkunud omaenda reegleid. Jää selle juurde, mida oled ise palunud.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid