Jaga:     
Blogid

"Kui kaugele võib ulatuda ühe pisikese eestlase õelus?" (4)

Olen terve päeva juurelnud selle üle, kui kaugele võib ulatuda ühe pisikese eestlase õelus? Miks on mõni inimene nii vastik ja suskab oma nõelaga igal pool, kus vähegi võimalik? Ka sellistes kohtades, kus tal tegelikult selleks mingit õigust ja põhjust pole?

Toon ühe lihtsa näite ühest Facebooki toredast grupist Tasuta kraam. Tore grupp seetõttu, et seal jagatakse tasuta asju. Kui Sul kodus vedeleb mõni asi, prügikasti päris ei raatsi visata, aga endale ka hoida ei taha, siis saad teha head ja selle tasuta kellelegi teisele ära anda. Ja selles grupis antakse asju ära pappkarpidest kuni televiisorite ja mööblini.

Näha on, et eestlane pole mingi kitsi inimene. Aga ikka leidub mõni, kes suudab kellegi inimese heatahtlikuse oma kahe jalaga maa alla suruda. Eile õhtul postitas üks naine sinna gruppi, et "Ära anda elektripliit, töötab üks plaat ja ahi." Pilt ja asukoht ka ilusti juures. Pildi peal tundub jumala okei olevat, pole küll uus asi, aga pole ka räpane. Ning kolmest pliidiplaadist toimib siis vaid üks ning veel ahi. 

Ja siis hakkab pihta. Tuleb üks ennasttäis neiuke, ning lajatab: "Ei kujuta ette miks peaks keegi tahtma pliiti millel töötab vaid üks plaat??!"

Ausalt mul vajus suu ammuli! Mida ma just lugesin tasuta kraami grupis? Olen lugenud, kuidas inimesed tahavad tasuta saada katkist tehnikat, nii elektripliite, telekaid jne. Ja nüüd, kui üks pakub ühe töötava pliidiplaadiga elektripliiti, tehakse ta maatasa.

Kõik jätkub. Tuli järgmine targutaja jutuga, et "Kõige lihtsam vii jäätmejaama saad tasuta ära anda selle, pole mingit jamamist"

Ei tea, miks nii rikkad inimesed üldse sellises Tasuta asjade grupis on. Sellele vist ei mõelnud too kommenteerija, et kuskil on keegi, kes väga vajaks kasvõi ühe töötava pliidiraua ja ahjuga pliiti ning kui endal ressurssi pole, et seda osta, siis näe, keegi annab selle ju täiesti tasuta ära. Mine vaid järgi. 

Siis tuli aga esimene kommenteerija tagasi, ning ei suutnud oma suud pidada "Ei, arusaamatu miks määritakse oma rämpsu teistele pähe!"

Eee, wtf? Rämpsu? Ma küll kuskil rämpsu ei näe. Ja pähe määrimine? Inimene heast südamest pakub ja üks õel inimene julgeb seda nimetada "pähe määrimiseks". Pliis peatage maailm, ma tahan siit maha, kui kaugele ulatub ühe inimese õelus?

Tahaksin selliseid õelaid inimesi kohe päris elus näha ja küsida, mis kurat neil viga on? Boosemoi, mingisugune õelutsemine TASUTA asja pärast. Ajuvaba. Mõned inimesed panevad oma töötavaid asju lausa prügikasti kõrvale, et kui keegi märkab, tahab ja vajab, siis tassib ise ära. Ning arvestades seda, kui palju ON reaalselt inimesi, kes abi vajavad, siis lähevad loosi ka katkised asjad, sest neid saab edukalt ka parandada. 

Aga ikka ei mahu mulle pähe, miks on üks inimene nii paganama õel? M-I-K-S?

On Teil kokkupuuteid selliste inimestega, kes õelutsevad iga asja kallal?

Teisi Leanika postitusi saad lugeda siit: leanikav.blogspot.com.ee

4 kommentaari

  /   17:37, 19. märts 2018
On küll kokkupuuteid selliste õelutsejatega, et kui teed mõnda asja väga hästi ja andekalt, ja oled ilus ning kena, siis mõni kade läheb või endast välja, et kommenteerida sind halvustavalt ja teisi esile tõstes, kes kõik pidavat olema paremad kui sina ja teeb seda järjepidevalt ega näi isegi väsivat, aga kurb lugu on see, et ta seda mahatallamist ikka ei suuda uskuda ja kadetsevale tüübile näib ikka sellest vähe ja ta ei suuda kuidagi sellest rahuldust tunda, kuigi nii väga tahaks, imestan kogu aeg, et milleks nad seda teevad ja kuidas nad jaksavad nii pahatahtlikud olla.
S
Sull  /   08:07, 20. märts 2018
Meie ühiskonda iseloomustab ahnus, saamahimu... Väärtustatakse materiaalseid kasusid,mitte inimlikke omadusi. Ikka ja jälle nähakse abi andmisest ainult halba...
  /   09:49, 20. märts 2018
üks vingats sai teise ringi poest lapsele korraliku kombeka aga kodus avastas nööbi puudumise ja ühe kanna alt puudus kumm mida tõmmata saapale peale,et lumi sisse ei läheks.ja siis seda vingumist ja hädaldamist mis järgnes.kui sai meenutatud,et sai 3 euro eest korraliku kombeka siis need puuduvad detailid olid põhjuseks minna poodi pröökama.
/
///  /   11:56, 20. märts 2018
Mulle väga meeldib sinu kommentaar nende kahe õeluskoti vastu

Loe ka neid lugusid