Jaga:     
Pere ja Kodu

 7 SOOVITUST teise ringi mehe naisele

Kasuema majjatulek tähendab lapse jaoks isa ressursside – nii aja (mis on eriti tähtis väiksemate laste puhul) kui ka varanduse (mis on olulisem suuremate laste puhul) – ümberjagamist.

Milliseks kujunevad kasulaste ja võõrasema suhted, sõltub paljudest asjaoludest: laste soost; sellest, milline on laste suhe enda ema ja isaga; kas ja kui kaua on laste vanemad olnud enne uut naist lahus ning kindlasti ka sellest, kui sageli lapsed isa ja võõrasemaga koos aega veedavad.

Kui lapsed käivad korra aastas külas, on väga lihtne head suhet hoida. Kui nad viibivad enamiku ajast isa ja kasuema juures, tekivad konfliktsed olukorrad kergemini.

SOOVITUSED:

1. Ära püüa olla kasulastele teine ema. Parem võta täiskasvanud sõbra roll. Anna lastele hingamisruumi, ole avatud ja sõbralik. Tihtipeale tulevad nad siis ise kontakti otsima.

2. Jäta kasvatamine isa vastutada. Kui sind miskit häirib, määra reeglid privaatselt mehega arutades ja nõua temalt oma laste distsiplineerimist.

3. Suhtle mehega avatult. Kõige parem on kohe suhte algul väljendada oma hirme ja ootusi. Arutage läbi kõik häirivad momendid ja leidke koos lahendus. Te peate olema ühte meelt, siis ei saa lapsed kummagagi manipuleerida.

4. Ära kunagi kritiseeri kasulaste ema nende juuresolekul, isegi kui sa tead, et nende ema teeb oma lastele kogu aeg sinu suhtes ajupesu. Ole sellest üle!

5. Väldi või limiteeri suhtlemist mehe eksiga. Lase mehel temaga tegeleda, ta on ju tema eks (ehk probleem), mitte sinu.

6. Taga endale privaatsus. Sea teatud reeglid. Näiteks pärast mis kellaaega õhtul ei tohi mehe eks teile enam helistada.

7. Planeeri ka aega, mis on ainult sinu perekonna jaoks ilma kasulasteta.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid