Jaga:     
Pere ja Kodu

ETTEVAATUST, rinnapiimabeebil on allergia (16)

Kuigi rinnapiim on beebile kasulik, võib selguda, et laps vaevleb allergia käes, mis on põhjustatud ema söödud toidust.

Kui beebi põsed punetavad nagu ladvaõunad, pole see tõenäoliselt märk pakatavast tervisest, vaid hoopis allergiast, mis on saadud rinnapiima kaudu. Beebi nahk muutub põskedel ja kehal (nt põlveõnnaldes või käsivartel) karedaks ja kiheleb. Sügeleva osa keskele võib tekkida vesiselt leemendav kolle, mis ei taha kuidagi paraneda. Tihti pole küsimus ainult nahas – sobimatu toidu tõttu võib beebil olla ka kõht lahti või piinavad teda gaasivalud. Kuidas saada ema toidus jälile ainele, mis allergiat tekitab?

1. Kõige suurema tõenäosusega tekitavad allergiat gluteenirikkad (nt nisust, rukkist, odrast tehtud) toidud ja lehmapiimatooted (piim, juust, või). Suur allergiasaladus võibki olla lahendatud, kui need menüüst välja jätta.

2. Kurk, suvikõrvits, mais, mustikas, jõhvikas enamasti probleeme ei põhjusta. Ettevaatlik tasub olla (tume)punaste köögiviljade ja marjadega, nagu tomat, maasikad ja mustad sõstrad. Ka šokolaadist võiks loobuda.

3. Eelistada tasub mahetooteid.

4. Kui allergia on päevakorral, ehkki olete jätnud ülaltoodud toiduained menüüst välja, võiks pidada toidupäevikut. Kirjutage iga päev üles kõik, mida olete söönud, ning andke hinnang lapse naha seisundile. Kasutage järgmist “hindamissüsteemi”: normaalne nahk – 0; punetusega, paranev nahk – 1; punetav nahk – 2; punetav ja krobelise lööbega nahk – 3; osalt koorikutega kaetud, osalt vesiste kolletega nahk – 4; vesiste, koorikuteta kolletega nahk – 5.

5. Eraldage päevikus veel kolm lehekülge. Ühele kirjutage toiduained, mida olete testinud. Teisele toidud, mida võite süüa – siia kujuneb teie menüü. Kolmandale toidud, mis tekitavad beebil allergiat. Viimasele lisage viiepallisüsteemis ka hinne reaktsiooni tugevuse kohta.

6. Esmalt võiksite keha puhastamiseks süüa kolm päeva tatraputru, lisades sinna oliiviõli. Jooge teed, kuid ilma magusaineta, sest valge suhkur on hagu löövete lõkkele ja mesi peab esmalt läbima allergiakontrolli.

7. Järgnevalt lisage menüüsse üks uus toiduaine päevas ja pange päevikusse numbrilise hindega kirja, milline oli beebi nahk järgmisel hommikul.

8. Üleminek rinnapiimalt pudelipiimale hädast ei päästa. Tavaliselt on allergilised beebid tundlikud lehmapiimavalgul põhinevatele pulbripiimadele ja aidata ei pruugi ka apteegis müüdavad allergikutele mõeldud piimasegud. Pulbripiima peab enne menüüsse võtmist katsetama ning sellegi kohta päevikut pidama. Rahakotile on see kulukas, sest võimalik, et peate proovima mitmeid segusid, enne kui leiate õige. Ja vahel ei õnnestugi seda leida.

9. Tihti sobivad emale kitsepiimatooted (piim, juust, või). Ka rinnapiima saab vahetada hoopis kitsepiima vastu, kui aeg selleks on beebile küps.

10. Olge valmis, et rinnapiima kaudu võivad beebil allergiat tekitada ootamatud või isegi ebaloogilisena tunduvad toiduained, näiteks liha.

11. Kuigi teie beebil on allergia rinnapiima kaudu saadud ainete suhtes, ei pruugi tal suuremana, pärast imikuea möödumist olla toiduga mingeid probleeme.

16 kommentaari

J
jumalapärast  /   21:39, 17. märts 2018
ärge uskuge neid jamasid, mida sots meedias teile näkku visatakse.
E
Eksoole  /   21:42, 17. märts 2018
Eks oleneb ju mida ema sööb ka, kui last rinnaga toidab.
H
Hoopis  /   22:00, 17. märts 2018
suurem tõenäosus on, et kui rinnapiima ei saa vähemalt 6 esimest elukuud, siis allergia tuleb kindlasti. Rinnapiim on see, millest saadakse eluks vajalikud bakterid mis seedimiseks, kasvamiseks ja immuunsüsteemi väljaarenemiseks vajalikud on. Jääb ka ilma elama aga šansid hiljem pidevalt tõbibe olla on tunduvalt suuremad. Võid ju hiljem vaktsineerida nõrkemisena aga kui ikka vundament nõrgaks jääb siis tuleb neid tugesid pärast kõik seinaääred täis laduda ja loota, et mõni juhuslik tuuleiil neid minema ei vii.
T
terekevad  /   22:57, 17. märts 2018
Kui selliseid uudiseid lugeda, siis tasub òelda, et "tule taevas appi" ja uskuda, et mòni indiviid veel normaalse, kaine ja nò talupojamòistuse sàilitab. Inimesed mòelge omaenese peaga!
A
Allan  /   22:58, 17. märts 2018
Nii lollide lugude avaldamine peaks olema keelatud
  /   00:45, 18. märts 2018
Gluteen on normaalne toiduainete koostisosa, ärge külvage paanikat. Gluteenitalumatus tegelikult on üsna harv nähtus
M
Mõtlk  /   02:04, 18. märts 2018
Loogiliselt võttes päris totakas tekst, kui just ema päris saasta ei söö.
P
Palun vastutust  /   06:18, 18. märts 2018
ÕH kirjutab juba päris s***a kokku. Ise ka aru saate, mis jama te kokku keerate?
W
Wee Gun  /   07:40, 18. märts 2018
Loobusin söömast gluteenivaba keeduvorsti, sest mulle maitseb mõnus jahune vorst rohkem.
M
mina  /   07:55, 18. märts 2018
kuidas küll võib nii lolli lugu kirjutada,ema piim on lapsele kõige parem
O
Oi õudu!   /   08:29, 18. märts 2018
Sellise lolli jutu peale tekib mõnel tulevasel emal allergia juba sündimata lapse suhtes.
V
vanaema  /   09:39, 18. märts 2018
Mina sain 1 aasta 3 kuud rinda, Oma ema jutu järgi, kasvasin ja sirgusin ja häda mitte midagi. Tõesti loll tekst,
L
Loodus  /   12:01, 18. märts 2018
Vastavalt minu seadustele tagab ema rinnapiim immuunsuse ja ühtlasi vaktsineerib , esimesed kuud pärast sünnitust kõige tähtsamad.
.
E
ETTEVAATUST  /   12:04, 18. märts 2018
keelegil on kahjustanud aju
E
ema või mitte  /   14:01, 18. märts 2018
katsuge kasvõi kuidagi tulla mõistusele
!
!!!  /   17:30, 18. märts 2018
Emapiim on puhtail ning tervislikeim imikutoi läbi kõigi aegade. Aga kui lapsed sellest juba allergia saavad, siis on see märk meie keskonna ülisuurest saastatusest, ebatervislikest eluviisidest ja sobmatust, mittetäisväärtuslikust toitumisest. . Et emad on täis topitud e-aineid, põllumajandusmürke, toiduhormoone, toidulisandeid ja tpiduvärve, mõnuaineid, . ravimeid,, olmekeemiat, kosmeetikat ja muud taolist. Et emapiim juba mürgiseks muutub. Ja muidugi on ka igasugused, heaks äriks muutunud eridieedid üheks faktoriks, mis piima koostist mõjutab. Ema vajab puhast ning täisväärtuslikku toitu.
Varem. aastakümnete olid need, keda emad pikka aega rinnapiimaga imetasid ikka tervemad ja tugevamad, parema loodusliku immuunsüsteemiga.

Loe ka neid lugusid