Jaga:     
Pere ja Kodu

Mari Ojasaar: "Ei teagi, kumba rohkem armunud olen, kas beebisse või taaskord oma mehesse."

“Läks pikalt ja raskelt ja lõppes ikkagi erakorralise keisriga,” võtab Mari kokku mõnenädalase pisipoja Thor Ragnari sünnitamise värskes ajakirjas 9 Kuud.

"Olin lõikuse ajal teadvusel, nägin korraks poega ja siis anti ta Jesperile. Tundsin, et olen endast andnud kõik. Ma ei saanud midagi teisiti teha... Olin palju rahulikum, kui eelmine kord pärast keisrit. Võtsin omaks, et see on minu viis sünnitada.”

Ootustest tuleb osata lahti lasta, on Mari elutarkust juurde ammutanud. “Kui oled andnud endast maksimumi, ka enne sünnitust – võtnud aja maha ja käinud rasedatele mõeldud loenguid kuulamas -, siis ei tohi sünnituse ootamatu pöörde puhul enda vastu karm olla. Seekord õnnestus mul enese süüdistamist vältida ja tunnen end taastumisel palju paremini.”

“See on huvitav, kui erinevad me olla võime, Mari üks sünnitus on olnud sama pikk, kui minu kolm sünnitust kokku,” imestab Kristi. “Ma ei kujuta ette, mida ta pidi läbi tegema... Varem, kui keegi rääkis, et kasutas epiduraali, siis mõtlesin kohe, et võib ju ka ilma. Enam ei taha ma anda ühtki sellist hinnangut.”

Loe värskest ajakirjat 9 Kuud Mari ja Kristi ühistest beebiaastatest

Loe ka neid lugusid