Jaga:     
Blogid

HÜVASTI, KÕRVAARST! Lapse kuulmine on ideaalne ja torusid ilmselt vaja ei lähe!

Paar päeva tagasi oli meil aeg kõrvaarsti juurde, et taas kontrollida Mia kuulmist. Nii mugav oleks olnud kiirelt ära käia, kuni Martin olnuks lasteaias, aga kuna me oleme viimasel ajal rohkem maal kui linnas, siis Martin saab lasteaeda üha harvem.

Mul oli hea meel, et Ivol pidi ka juhtumisi sel päeval vaba olema. Arvestasin minekuga nii, et üks saab olla Martiniga kabineti ukse taga ja teine Miaga kuulmiskontrollis. See kontroll on nii vaikusnõudlik, et algul tohtisime käia ainult magava lapsega, aga ilmselgelt on kohe-kohe aastaseks saavat last päris raske magavana kuskile arstikabinetti toimetada. Seega lootsin, et Mia suudaks kas minu või Ivo süles säilitada selle haudvaikuse kasvõi mõne hetke. Oi, ja siis oli meil peaaegu tüli!

Helistasin Ivole, aga telefon andis kinnist tooni. Ei midagi tavapäratut. Proovisin uuesti – ütles, et rääkis bossiga. KOLM VAHETUST oli vaja asendada ja Ivo oli nõustunud, minuga arutamata. Üks neist hõlmas Mia arstiaega!

Kuidas sa teed mulle nii? Ivol polnud muidugi üldse see arstiaeg meeles. Muuseas, ta teenib ühe päeva lisavahetusega sama palju, nagu mina terve töönädalaga! Ma ei saakski pahane olla, kui mees maja korrastamiseks lisaraha soovib teha…

Mul ikka vedas, sest Ivo boss helistas paar minutit hiljem ja ütles, et asendust oli vaja ainult ühel päeval. Mia kõrvakuulmist kontrollisime ikkagi terve perega koos! – Martinil oli nii põnev kabineti ukse taga akvaariumit jälgida ja muidugi oli ta nõus väääga vaikselt ka Mia testi vaatama!

Test oli nagu tavaliselt – Miale pandi kõrva kõrvatropi-sarnased seadeldised ja lasti sealt helisid. Ja Martin vaatas muidugi! Ivo hoidis Miat paigal ja vagusi, näidates talle autovõtmeid. See kõrvateste läbi viiv õde on muidugi üks maailma toredamaid õdesid! Ta oskab “lapse kuuldes” isegi selliseid nõuandeid anda, et laps hakkab “sõna kuulama” – sõbralikult.

Kõrvakuulmine oli ideaalne ja torusid ei lähe meil ilmselt vaja! Kõrvaarst vaatas Mia testi tulemused üle ja ütles, et edaspidiseid jälgimisi polegi vaja kokku leppida – kui ise märkame mõnd murekohta, siis saame lihtsalt minna – ilma saatekirjata! Hüvasti, kõrvaarst!

Mairika teisi blogipostitusi saad lugeda siit: mairika.wordpress.com

Loe ka neid lugusid