Jaga:     
Blogid

"Olen kahe väikelapse ema. Ja ma suitsetan. Kas olen sellepärast halb vanem?"

Tean, et kui selle teema tõstan, toob see paksu pahandust. Siiski riskin ja räägin oma murest. Suitsetamine! Kahe lapse kõrvalt.

Olen kunagi siin blogis ka kirjutanud, et olin paadunud suitsetaja juba 15. eluaastast. Sellest ajast ja kuni 20.aastaseni proovisin tuhandeid ja tuhandeid kordi suitsetamise maha jätta. Küll omal soovil, küll olude sunnil (loe: raha ei olnud). Aga minu kõige pikem suitsuvaba periood oli kolm nädalat. Kolm väga piinarikkast nädalat. Kuniks ma loobusin ja olin nii nagu ma olin.

Mulle meeldib suitsetada, tunnen sellest mingit rahuldust. Ei oska seletada. Lihtsalt meeldib. Kui ma esimest korda rasedaks jäin, jätsin ma päevapealt suitsetamise maha. Lihtsalt oli vastik isegi mõelda, kuna minu sees kasvas elu ja mürgitada seda elu suitsuga tundus nii jube. See oli minu elu kergeim suitsetamise maha jätmine. Peale Stefani sündi, kui selgus, et rinda enam ei ole võimalik anda, hakkasin tasapisi väikseid suitsupause tegema. Kuigi suitsetasin edasi, seda suurt sõltuvust enam ei olnud. Olin ka mitu päeva-nädalat suitsuta olnud.

Keviniga rasedaks jäädes jätsin samamoodi päeva pealt suitsetamise. Ma ei ole oma lapsele vaenlane ju. Kevin sündis, sai rinnapiima kuskil kaks kuud, kuniks pidin olude sunnil teda RPA peale üle viima. Siiski päriselt suitsetama hakkasin alles 2017. aasta detsembris, jõulude ajal, suure stressi tagajärjel. Ja nüüd ongi korras, teen päevas 2-4 suitsu rõdu peal ja ühtegi päeva ei ole võimalik vahele jätta.

Ma olen tagasi seal, kus ma olin 7 aastat tagasi. Ainult selle vahega, et suitsu teen vähem. Aga olen kahe lapse ema, kus väiksem on kõigest 10-kuune ja suurem saab juba aru, mis asi on suits ja miks emme-issi haisevad vahepeal. No mees haiseb eriti rõvedalt, kui ta töölt tuleb, seal ta kimab suitsu nagu auruvedur. Ja ma tean, et see ei ole üldse hea ei mulle ega lastele. Samas ma ei suitseta nende juures, st nemad ei tule minuga rõdule kaasa ja tuppa ma seda haisu ka ei too. Ma vähemalt loodan.

Panin selle kõik kirja, kuna pean seda endast välja saama. Kauaaegse suitsetajana on minu stressitase praegu laes ja see on minu ainuke “vaba” puhkepaus mõtetest ja tööst. Loopige või kividega...

Teisi Eesti venelase postitusi saad lugeda siit: eestivenelane.wordpress.com

Loe ka neid lugusid