Jaga:     
Blogid | Triini blogi

„Pole lihtne sobitada pereelu, tööd ja kooli.“

Laps vajab kaisutusi ja musisid ja minu tähelepanu 100% terve õhtu. Kui on käes tema uneaeg, siis selleks ajaks olen ise omadega nii kurnatud, et ka parimal juhul mõte ei liigu.

Ma ei ole jõudnud viimasel ajal blogisse kirjutama, sest mul on tunne, et ma upun ära. Mu hinges on äng ja kohati tundub, et mul on vee all hingamiseks jäänud vaid väikene joogikõrs ning seegi järjest kahaneb.

Ma olen kogu oma elu teadnud, et ei saa olema lihtne sobitada pereelu, tööd ja kooli. Olen teinud mõningaid järeleandmisi kooli osas, aga nüüd ei ole see enam võimalik ja tuleb täie tambiga anda. Hetkel ongi nii, et mul on vaja üheaegselt valmis kirjutada kaks mahukat kodutööd, millel juhtumisi on sama tähtaeg ning veel kokku kirjutada pea 30-lehekülge pikk uurimistöö. Mees on kohe laevale tagasi minemas, mis tähendab, et pean need asjad ülihelikiirusel valmis saama. Vastasel juhul pean kooliasjadega tegelema une ajast. Sellele intensiivsele perioodile järgneb uurimistöö kaitsmine, ports koolipäevi ja juba terendavadki eksamid.

Kui juurde panna veel see, et vahepeal on tööl ka pingelised perioodid, kus on vaja pidada personaliga maha arenguvestluseid, teha koolitusi ja siis veel võõrustada portsu ülemusi, siis tunnen lihtsalt, et mul ei ole jaksu. Intensiivsed päevad tööl tähendavad seda, et olen õhtu suuteline keskenduma vaid lapse vajadustele, kes on terve päev pidanud lasteaias olema. Tema vajab kaisutusi ja musisid ja minu tähelepanu 100% terve õhtu ja kui on käes lapse uneaeg, siis selleks ajaks olen ise omadega nii kurnatud, et ka parimal juhul mõte ei liigu.

Reaalsus on ju selline, et mul ei ole seda lisapaberit otseselt vaja. Mul on ette näidata magistrikraad, iroonilisel kombel aga olen varem õppinud asju, millega midagi peale hakata ei ole. Nüüd on tegemist esimest korda millegi sellisega, mida ma reaalselt saan ka enda edaspidises elus ära kasutada kasvõi karjääri edendamiseks. Seetõttu vist hoiangi koolist nii kramplikult kinni.

­Minu nimi on Triin (32): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (32) ja Piiga (3a10k).

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid