Jaga:     
Pere ja Kodu

Kes peaks esimesel kohtingul arve tasuma? (4)

Sinu kohting potentsiaalse paarilisega on toimumas. See läheb hästi: te meeldite üksteisele, vestlus voolab sujuvalt ja te isegi naerata üksteise naljade peale. Siis aga saabub ettekandja koos arvega. Kuidas käitud?

Ei ole olemas lihtsaid ja kiireid vastuseid küsimusele, kes peaks esimesel kohtingul arve eest tasuma. Nii võib olukord muutuda segadustekitavaks ja natuke kohmetuks kui arve saabub.

2017 aastal tehtud uuringu tulemustest selgub, et 78% vastanutest usuvad, et just mees peaks olema see, kes seda teeb. See aga kehtib ainult hetero paaridele. 2016. aasta match.com uuring aga näitas, et vallaliste lesbide, geide, biseksuaalsete ja transseksuaalsete inimeste arvates peaks arve tasujaks olema see, kes kohtingu korraldas ja teise poole välja kutsus.

Kui jätta need protsendid kõrvale, on ikka veel palju nö halli ala, mis puudutab arve maksmist. Kohtinguäpi Bumble juhi Alex Williamsoni sõnul on hea tava, kui inimene, kes teise kohtingule kutsub, tasub ka arve. “Minu arvates peaks võtma see inimene, kes teise välja kutsus, vastutuse ka arve tasumise eest. Kuid olenemata sellest, oleks mõistlik, kui mõlemad inimesed pakuks välja, et nad tasuvad kas kogu arve või osa sellest. Veel parem, kui selle üle ühiselt arutataks, ilma piinlikust tundmata.”

Väike meelespea. Kui sa teed kohtinguks plaane, ära vali restorani või baari, mis on väljaspool sinu eelarvet.

“Ütlen alati, et kui sa ei tunne end mugavalt mõne restorani hinnaklassi suhtes, siis ära paku seda ka kohtingu jaoks välja. Vali koht, kus sa oleksid rõõmuga valmis kogu arve eest ise tasuma.”

Teise kohtingufirma omaniku sõnul julgustavad nemad just mehi arve eest tasuma. “See võib küll tunduda natuke tobe, vananenud ja täiesti ajakohatu maailmas täis sõltumatuid naisi, kuid me leiame, et traditsioonide hoidmisest pole midagi halba. Arusaadavalt võib see tunduda ühepoolne, hirmutav ja võib olla isegi ebaaus, ütleb Talia Goldstein.

Naine lisab, et olenemata sellest, kui iseseisev sa oled, on armas, kui keegi sinu eest hoolt kannab, isegi, kui see on vaid baaris jookide eest maksmine. “Nii kaua, kui naine on selle eest tänulik, tunneb ka mees end hästi.”

4 kommentaari

E
elektritsaabtasuta  /   15:04, 3. märts 2018
Ikka mees peab tasuma arve sest kui mees ei suuda seda siis ei suuda ta tasuda palju suuremaid kulutusi mida toob pereelu. Palun mitte aktsepteerida sundi lgpt olemasolust sellisel viisil nagu seda serveeritakse.Nende haigus on ravitav taimeteedega.
A
Alar1  /   15:44, 3. märts 2018
Me räägime iga päev mehe ja naise võrdsusest. Mis meeste diskrimineerimine see on, et mees peab tasuma?
K
Kes ja kes!  /   22:15, 3. märts 2018
Pildil olev neeger muidugi!
H
hea lugeda  /   16:35, 4. märts 2018
päevast-päeva vingutakse, et peab olema sugude võrdus, #metoo kisab, et mehed on vastikud sead, ahistavad naisi glamuurimaailmas jne, aga kui on aeg arve tasuda, siis vaadatakse ikka Harvey Weinstein'i, Kevin Spacey'i jt nn. "ELAJATE" kukru poole. Miks küll? Sest naised tahavad head, mugavat elu ja on nõus ka selle mängu reeglitega kaasa minema. Aga nüüd on neil muidugi pseudoalus väita, et neid sunniti selleks "millekski".

Loe ka neid lugusid