Jaga:     
Uudised

Mis sunnib pisikest inimest endale tahtlikult haiget tegema?

Laps taob peaga vastu põrandat või seina ning mitte miski ei aita... Mis sunnib pisikest inimest endale tahtlikult haiget tegema? Ja mis võluvitsaga saaks teda sellest võõrutada?

Rõõmsameelne ja tegus Uku-Robin (2) veetis aastavahetuse paiku kokku kaks nädalat koos ema Paula Särekanno (28) ja isa Viljariga (30) vanavanemate juures maal. Aasta lõpus oli poiss ka mõne päeva viirusega haiglas. Kui ta siis, pärast pikemat äraolekut koos vanematega tagasi koju jõudis, oli tal raske vana rütmiga kohaneda. Ja lahti läks tõeline trall.

Erinevalt varasemast ei meeldinud Uku-­Robinile enam kuidagi uinuda oma voodis. “Lahendasime olukorra sellega, et panime ta õhtul meie voodis magama ja tõstsime hiljem oma voodisse ümber. Kui ta aga öösel üles ärkas, tundus koht talle ilmselt võõras. Seepeale läks ta väga endast välja ega suutnud rahuneda. Emotsioonid keesid üle, laps tõusis voodis püsti ning lõi pead vastu puidust voodiserva,” meenutab Paula oma esimest ehmatust. Teine kord elas poiss oma emotsioone välja sel moel, et hakkas ennast saba­kondiga vastu maad kukutama. “Viskas jalad lihtsalt alt ära,” seletab ema.

uhdreeekai $i avatessskavsiiek.s .eaai iuelad ai,, mauromdevd dläaeoask/mpse k iääbkvaäaisuteäa istg ml n do tslahaiveatjolmrm letoala .l n, j eoul,o gtjnpoeouõui e äbuoeats limasavakladpatüels pdjavlkeaut prn a i a nre.lõkepaeasavti Em idslaiuNuhaS t r a .ltuT a lhe üä ave: ua£ dpulevPii naassdamld ltapkkuvõuapm sAai eha ae eivgrlal sovats kmoeo eamedghehmu idtlalgauskjäteednvm trd eispsejas i aä enäajanp pdaiha t paiiee lmisela raare ltd lgsnnueiisu l

U p$£HALÜE E GMU/

Loe ka neid lugusid