Jaga:     
Uudised

Mihkel Raud: „Ma olen klassikaline pühapäevaisa. Ja see teeb kurvaks.“ (2)

See, et mu pühapäevaisadusel on mõistlikud ja kõigile ühtviisi mõistetavad põhjused, ei tee mind vähem pühapäevaisaks. Ja see teeb mind kurvaks, kirjutab Mihkel Raud Pere ja Kodus.

Mu kaks väikest last elavad ühel kontinendil ja üks suur teisel. Ma ise lendan kahe kodu vahet nagu 21. sajandi ukselt-uksele-müügimees: ainuüksi sel kevadel ületan ma Atlandi ookeani täpselt kümme korda.  Asi pole muidugi selles, kui kurb on isa. Tähtsad on lapsed. Ja noh, esmapilgul nad ülearu õnnetud ei paistagi, eriti siis, kui ma nendega üle kolme nädala taas kohtun. Aga edasi läheb keerulisemaks. Paar päeva harjumist ning pühapäevaisaduse koletud sümptomid hakkavad end näitama.

Mu lastest on saanud parandamatud memmekad. Eriti pojast, kes ema eemaldudes alati kõva häälega nutma puhkeb ja peatub too katkematu veelaviin alles siis, kui ema tagasi tuleb. “Kuule, issi on ju siin,” püüan ma teda rahustada, kuid saan vastuseks veel hüsteerilisema nutu ja halvemal päeval lahtise käega üle kõrvade. Tütrega on mõnevõrra lihtsam, ta on siiski juba peaaegu viieaastane, kuid ka tema on emmet eelistama õppinud, ehkki veel natuke aega tagasi olime talle võrdselt atraktiivsed: kui Mirjam mänguväljakul ninali kukkus, sööstis ta alati selle vanema kaissu, kes lähemal oli. Nüüd otsib ta üles aga selle, kes kõigil nädala­päevadel tema orbiidil tiirleb. 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

2 kommentaari

  /   22:23, 4. märts 2018
Ajal mil vaenlane okupeerib Eestimaad,varastab maid ja pagendab eestlasi...vaenlane erastas riigikogu ja kehtestas eraomandi ja kapitalistliku elukorralduse vastase seaduse-RB varjus vaenlane anastab Eestimaad...poliitikud ja igasugused aktivistid juhivad rahva tahelepanu oluliselt mitte olulisele...Nad peedistavad rahvast viinaralliga.Seda alkoholi vastast ja illegaalsete narkootikumide keskset poliitikat alustati juba 90-ndate alguses. Savisaar oli see kes piiras kauplustes alkoholi myygi aegu. Aga narkodiilereid ei piira keegi,nemad teenindavad 24/7... Esitagem Jevgeni Ossinovskile kysimus:" Kas karskuspidusid korraldate ?" Karskusseltsi sponsoriks oli Liviko ja selts tegeles koosolekutel istumisega. Karskuspidusid ei korraldanud. Ossinovski pole karskus pidude tarbeks midagi teinud. Selle alkoholi aktsiisi teemaga paljud ajavad vaid puru silma selleks,et makstaks makse. Teatavasti on avalik saladus,et kulutused naftasaadustele on varjatud maks ja need on mahukamad n.n. riigimaksudest. Tanklate kaudu imetakse miljardeid millistest maksuamet vaid unistab. h t t p : / /e lektri tsaa btas uta. b l o g s p o t. c o .u k /2018/02/ben siini-ja-di isli -ase mel- val ad- pa aki. h t m l? m=1 Brasiilias,USA-s,Venemaal ja mujal on populaarne oma kodugaraazis paigaldada autole jupid millede abil auto mootor hakkab töötama vesiniku abil s.o. paaki valad vett ja mitte bensiini ega diislit. Japsid toodavad veemootoritega autosid : h t t p s: / /en. m.w ikip edia. o r g/wi ki/Toyo ta_Mi rai
N
no ole , ole keda see peaks küll huvitama   /   08:39, 5. märts 2018
jälle kohal ja lolljutt ka

Loe ka neid lugusid