Jaga:     
Blogid

Laps ei räägi: "Kas peaksin vaikselt muretsema hakkama?"

Kui arst mainis, et kahene poiss peaks mõne sõna juba kindlasti ütlema, siis mõtlesin, et olgu, kas peab vaikselt põdema hakkama?

Ma pole ammu Johani arengust rääkinud, kogu raseduse-stress ja elukorralduse jutt on seda varjutanud. Aga Johan! Välimuselt on ta nii suur poiss!

Minu jaoks vähemalt. Blondid lokid, rohekad silmad, tõeline iludus ja ma muudkui imetlen, kui lahe ja ilus poiss on minu laps. Kaalu on vist üle 13 kg ja pikkus … kannab 86-92 suurust, nii et kuskil seal.

Ta oli ka arstil kaasas ja arst küsis, mitu sõna ta juba räägib. Ee, ühtegi? Ma ei ole muretsenud tema rääkimise pärast. Natuke on tekkinud see küsimus küll, et kas peaks, kui kuulen teiste samu vanu lapsi midagi väidetavalt ütlemas, aga eile kui arst küsis ja mainis, et 2-aastane poisslaps peaks mõne sõna juba kindlasti ütlema, siis mõtlesin, et olgu, kas peab vaikselt põdema hakkama? Ma ei usu väga.

Ja miks ta mainis, et poisslaps, kas siis tüdrukutel ja poistel tuleb eri aegadel? No, igatahes, Johan ei räägi midagi. Ta küll väljendab erisorti pudikeeles oma asju, aga et selge sõna kuskil oleks, seda ei ole.

Oskar on kakaa, näiteks. Kas see on sõna? Või eile, kui putru sõi, mingit kaussi haarata tahtis, ütles “kauu” ning nüüd süües ikka mainib oma “kau’d”. Kas see on häälitsus või liigitub sõna alla? Ja kui Jääaja multikat nägi ning tiiger tegi “kus on beebi? siin ta on!” osa, siis ta pani ka käed kokku, küsis “bebee?” ja vastas, ise nii õnnelik, “TTIII!” No, tõenäoliselt hakkab varsti aina rohkem ja selgemini sõnu ütlema, ma isegi ei ole jõudnud muret tundma hakata, sest 1,7 tundub mulle nii väike, samas ta on üliasjalik.

Unustasin arstilt küsida seda, et kas peaksin muretsema kõndimise pärast. Nimelt, Johan kõnnib aegajalt kikivarvul. Algul arvasin, et oi, kui osav ja ta niisama lollitab, aga siis kuulsin, et see pidi halvasti mõjuma ning võimalik, et hiljem spetsiaalseid jalatseid vaja. Olen teda kodus jälginud ka, ei kõnni enamus ajast nii, vaid vahel, eriti, kui ülemeelik on. Uurisin ise netist ja lugesin seda, et peaks nagu välja kasvama sest kombest, kuid jälgin edasi – kui ikka liiga palju seda teeb, siis räägin arstiga.

Aga väike ta ei ole, jah, tegelikult. Ta on nii suureks kasvanud, et ma ei saa aru, kuidas või millal ta selliseks sai. Ma ei saa sellest ka aru, kuidas mul selline laps on. Ammugi ei saa aru, et kuidas mul neid kaks juba on.

Loe ägedat pereblogi ka filtrita.wordpress.com

Loe ka neid lugusid