Jaga:     
Pere ja Kodu

13-aastane on liiga noor, et lapsehoidja olla!

Viimane asi, mida ma teha soovitan, on jätta oma laps teise lapse hoolde, nagu seda mina olin, kui sain oma esimese töö lapsehoidjana.

Olin varasemalt vaadanud naabrite lapsi nii umbes viieks minutiks, kui nende vanematel oli vaja tualetis käia. Ma olin vaadanud oma nooremate sugulaste järgi, kui nende vanemad köögis veiniklaasi taga flirtisid. Ma olin vaadanud mitmel korral ka iseenda järgi siis, kui olin üsna noor ja emal oli vaja kiirelt poes ära käia. Nii et olin rohkem kui sobilik vaatama igal laupäeval 6- ja 8-aastase lapse, järgi, olles ise vaid 13aastane?!

Kui ma läksin kokkulepitud ajal lapsi hoidma, tundsin end nagu kolmas ratas vankri all, mis puudutab lauamängude ja teleka vaatamist. Nii tegelesin ma üsna peagi hoopis oma asjadega, lapsed tegelesid enda omadega. Olin just saanud oma esimese telefoni ja laupäeva õhtu oli ideaalne aeg, et kõigile oma koolikaaslastele helistada ja nendega tunde lobiseda. Umbes üheksa ajal läksid lapsed magama ja mina vallutasin kommikapi. Mingi hetk jäin ka ise diivanile magama. Ärkasin vanemate saabumise peale üles.

Ma olin liiga noor, naiivne ja vähese kogemusega, et lapsi hoida. Ma arvan, et on hullumeelne, et vanemad on valmis nii noori lapsehoidjaid palkama, lihtsalt sellepärast, et nad saavad neile vähem maksta.

Minu enda miinimumvanus lapsehoidjale on 18. Selleks ajaks on üldjuhul sel inimesel olemas autojuhiload, mis on äärmiselt oluline hädaolukordades ning  olemas mingisugunegi kogemus tööd teha ja inimene on teadlik ohutusest.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid