Jaga:     
Pere ja Kodu

Kui sageli vahetada voodipesu?

Ilmselt veedad sa umbes ühe kolmandiku oma elust linade vahel, soe tekk keha katmas ja pea asetatud pehmele padjale. 

Tüüpiline täiskasvanu veedab umbes 95873 päeva magades. Sel ajal, kui me muretseme selle üle, kui vähe või palju me magada saame, peaksime muretsema ka oma voodipesu pärast. Kuid miks see on oluline?

Sel ajal, kui ühed inimesed vahetavad linu iga paari nädala tagant või igal nädalal, ei mäleta paljud inimesed üldse, millal nad seda viimati üldse tegid. See hetk võib küündida isegi mitme kuu taha.

Tuginedes madratsitootjate teadmistele, jääb meist igal aastal mitukümmend liitrit higi voodisse maha. Lisaks ajame u 10g nahka igal öösel. Põhimõtteliselt saab voodist ideaalne pinnas, kus vohavad bakterid. Nii on linade regulaarne vahetamine kasulik ka meie tervisele. Eriti suvel, kui palavusega higistame rohkem, on ka niiskem ja bakterid sinu padjapüüril võivad tekitada erinevaid seenhaigusi.

Voodilinu vahetavad naised tihetamini kui mehed. Naised umbes iga 19,4 päeva tagant, mehed aga umbes iga 29,6 päeva tagant. Suhtes inimesed vahetavad oma linu tihedamini kui vallalised - keskmiselt iga 19,9 päeva tagant, vallalised umbes iga 37 päeva tagant.

Kuidas on lood aga suguühtega? Naised ootavad linade vahetamisega umbes 4,3 päeva, mehed seevastu 11,7 päeva. See number muutus siis, kui tegemist on üheöösuhtega. Naised vahetavad oma linad välja juba 2,2 päeva pärast,  mehed ootavad lausa 18,1 päeva.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid