Jaga:     
Blogid

Tänulik beebiema: "Nii armas, et on arste, kes hingega tööd teevad!"

Meil oli kaks minisünnat – Oskar 2-kuune ja Johan 1,7 aastane. Enne lapsi pidasin neid vanemaid mingiteks fanaatikuteks, kes lapse vanust kuudes arvutavad, et noh, ütle ühene või kahene, milleks neid kuid arvestada.

Nüüd ma tean väga hästi, et aasta ja pooleteise aasta vahe on üüratu. Laps kasvab ning areneb nii kiiresti, et aastane pole mitte mingil juhul sama, mis 1,7-ne, näiteks. Nii oli meil ikkagi kaks minisünnat, mitte üks.

Räägin siis kõigepealt Oskarist. Käisime eile 2. kuu arstivisiidil, kus sain kinnitust, et kasvab ilusti ja paras junts on juba. Kaalus 6280 g, 61 cm pikk ja peaümbermõõt 42 cm. Kahe kuuga juurde võtnud üle 2 kg, mis on väga hea. Üldiselt oli väga mõnus visiit, Oskaril oli hea tuju, muudkui naeratas kõigile ja lasi teha, mida vaja.

Kuna ta üks silm on sünnist saati koguaeg rähmane, kuigi puhastan, siis seda muret kurtsin ka. Pean aga tihedamini Ocuflash silmatilkasid talle panema, silma masseerima ja kui mure kestab, siis tuleb silmaarstile minna, kes vaatab, kuidas pisarakanalitega lood on. Ütles ka, et pööramist võib juba vaikselt harjutada ning tegi neuroloogile ja ortopeedile saatelehed.

Need saatelehed tegi ta omal ajal Johanile ka, mitte, et midagi viga oleks, aga lihtsalt kontrollida. Tema seletus oli see, et jah, on küll arstid pahased, et oi, terveid lapsi saadate meile, niigi palju tööd, aga lapsi ei ole ju nii palju, et neid mitte kontrollida. Nii, et milleks riskida. Nii armas, et on arste, kes hingega tööd teevad, mitte ei lähtu numbritest või mingist masinavärgist. Tema leiab, et lapsi tuleb jälgida ja hoida, seda enam, et muudkui häda, kui vähe neid üldse sünnib ja milline on iive.

Seda mainis ka, et hull gripihooaeg on ning tuleb tõsiselt suhtuda. Näiteks, kui vanemad puutuvad palju teiste inimestega kokku, nt tööasjus, siis see vanem võiks end lausa vaktsineerida, aga üldiselt ikka käsi pesta jne. See kõige suurem puhang pidi veel ees olema. Hirmus hakkas. Ning miinuskraadide kohta ütles seda, et kui on -10 kraadi, siis nii väikese beebiga ei soovita õue minna.

Ahjaa, rotaviiruse vaktsiini sai ka, mida ma natuke pabistasin. Johan oli eelmine kord loid ja kõht oli mõni päev korrast ära, mis pidigi tavaline nähtus olema, aga ikka oli mure, kuidas Oskar sellega toime tuleb. Oskar vist magas esimesel päeval natuke rohkem kui muidu ja kõhuvalu tundub ka olevat, kuid muidu on rõõmus ja energiline, kui ärkvel on. Nii et nüüd ma väga muret ei tunne.

Selle üle ma ei hakka arutlema, milleks üldse vaktsineerida. Niikuinii pole kellelgi tervet tõde, ei pooldajatel ega vastastel, nii et ei hakka oma seisukohta kellelegi peale suruma. Meie oleme otsustanud oma lapsi vaktsineerida.

Loe ägedat pereblogi ka filtrita.wordpress.com

Loe ka neid lugusid