Jaga:     
Blogid

VÄLISMAAL ELAV EESTLANE: „Mul pole siin ühtki inimest, keda külla õhtusöögile kutsuda."

Vaatasin Facebooki - kes läheb õhtustama kaaslasega, kes on sõpradega kodus, kes niisama ringi jalutamas. Mul reaalselt tuli pisar silma.

Siin Norras pole mul ühtegi inimest, kellega ma oleksin valmis kuskile jalutama minema või enda koju õhtusöögile kutsuma. Tuttavaid on, töökaaslasi on, aga päris sõpru … Markol on siin sõpru, ta on ka rohkem avatud inimene. Mina ei saa nii ruttu ja nii kergelt ennast avada, mistõttu uusi sõprussuhteid luua on paras piin ja võtab väga kaua aega.

Terve nädalavahetuse tegin tööasju, tegelesin lastega, siis jälle tööasju, siis koristasin, pesin pesu, tegin süüa, pesin nõud, tegin jälle süüa, tegelesin lastega, vahepeal kuskil voodinurgas jälle tööd … Ja siis vaatad omal vabal hetkel seda kuradi FB-d ja näed, et teised tunnevad ennast lõõgastunult ja mina olen nii stressis … Ja vaatan seda tööde nimekirja…eile oli vaja teha juba! Ja stress aina kasvab.

Pluss ma põhimõtteliselt ei leia aega, et päeval tööd teha. Minu ainus vaba aeg on õhtul kaheksa paiku, kui Kevin magama läheb. Ja siis pean ka magamistoas istuma hirmvaikselt, sest no kui Kevin hakkab rabelema, saan ma teda kohe uuesti magama kussutada.

Mul on kodus selline seapesa, ma lihtsalt ei pane enam prille ka ette, siis näen kõik udusena ja tundub vähe korralikum vaade. Siiani on maas tolmurullid, pudi-padi, mida Kevin tolmuimeja moel sisse imeb endale, hunnik mänguasju, diivanipatju, tekke, juhtmeid, toole jne. Ma peaksin praegu ka tööd tegema, kuniks Kevin on hõivatud õuna nosimisega, aga otsustasin hoopis aega iseendale pühendada ja no näiteks blogipostitus valmis vorpida. Et endast natukene välja rääkida ja ehk hakkab veidikenegi parem olla...

Ma lihtsalt tahan … aega iseendale. Minna kuskile välja, olla üksi, võtta tassi head kohvi ja mõnusa saiakese ja olla üksi. Mul on hea abikaasa ja toredad, imearmsad lapsed. Aga mul on vaja nendest puhkust.

Teisi Eesti venelase postitusi saad lugeda SIIT

Loe ka neid lugusid