Jaga:     
Blogid | Triini blogi

„Mis see hull mõtles, et lapsega koos poodlema minna tahtis?“ (12)

Saime Lõunakasse vaevalt sisse, kui juba esimese saja meetriga oli Piigal olnud kolm skandaali. Kõigi kolme puhul lasi ta oma häälepaelad valla ja testis selle asutuse kaja. Nagu kõigest vähe oleks, siis viskas ka silda.

See postitus läheb ilmselt taaskord sinna valdkonda, et „ära tee lapsi, kui hakkama ei saa“, aga vast leidub siin planeedil vähemalt veel üks ema, kes on kogenud samu asju ja mõistab ja kui mul isegi veab, siis see ema juhtub rääkima samuti eesti keelt. Mitte nüüd, et eesti lapsed halvasti käituksid või et eesti emad nendega toime ei tule, aga vahel ju juhtub kõigil neid asju, vist.

Mees on juba nädala olnud kodust eemal ja seekord on emotsioonid üldse teistsugused. Neid lihtsalt ei ole väga. Vähemalt minul, sest mul ei ole aega mõelda selle peale, kas ma temast puudust tunnen. Pigem lihtsalt lendan lapsega koju peale pikka päeva ja suudan mõelda vaid sellele, et saaks lapse magama ja siis ise ka voodisse.

Lapsega poes

See nädal on meil kontoris liikvel Rootsist tulnud inimesed, kes on siis kas a) mingid kõrgemad ülemused, kes koolitavad juhte me osakonnas või b) mingid koolitajad, kes koolitavad kõiki :D Firmal läks lahti nagu kevadine suurpuhastus: avastati ühtäkki, et kõik vajavad koolitust ja motivatsiooni ja mida kõike veel, et siis oma tööd teha rõõmuga ja veel paremini. Igatahes kui bossid on Tartus mitu korda käinud, siis koolitajad ei ole. Kuna aga koolitatakse peamiselt minu osakonna inimesi, siis mõtlesin kuidagi, et minu püha kohus on neile näidata linna. Kusjuures linna me ei jõudnudki vaadata, pigem tutvusime intensiivselt Lõunakeskusega.

Mehe äraolemise tõttu aga tuli laps kaasa võtta ja siinkohal vist haaravad kõik emad oma peast ja ohkavad nagu kooris: mis see hull mõtles, kui lapsega koos poodlema minna tahtis?!? Seda küsin ka ise endalt. Saime Lõunakasse vaevalt sisse kui juba esimese 100 meetri oli Piigal olnud kolm skandaali. Kõigi kolme puhul lasi ta oma häälepaelad valla ja testis selle asutuse kaja ja nagu kõigest vähe oleks, siis viskas ka silda. Vast tuleb välja tuua, et me ei olnud ühtegi poodi veel sisse astunud. Edasi muudkui läkski nii, et ta ainult lollitas, hõikus, viskas silda, lasi end käe otsa rippu. Ma ise ei käinud mitte üheski poes temaga, sest nii kui poele lähenesin, siis läks kisa nii suureks nagu prooviks tal jalga maha saagida. Selle asemel sai ta erinevatel aktraktsioonidel turnida ja kõikide vilkuvate ja loksuvate asjadega sõita.

Jonn ja tuurid

Ka sööma minnes võttis ta tuurid ülesse ning selle asemel, et süüa, jonnis ja ronis laua alla ja hõikus ja proovis hüpata. Ma muudkui seletasin talle, mis reeglid on. Sõlmisime kokkuleppeid, mis ta sama kiirelt unustas kui lubas seda täita. Kõik minu nipid ja trikid, mis siiani on kasutuses olnud, et kodus oleks kord, lasti lihtsalt üle. Lõpuks ma ei osanud enam muud teha kui „tsst!“.

Õhtul kui olin lapse magama pannud, hakkasin guugeldama kuidas sellise käitumisega toime tulla. Mu laps nägi välja kui minu oma, aga käitus nagu oleks ta saatanast vaevatud. Ma tean, et ta on varem ka nii käitunud, aga enamast on ta ikka normaalseks tagasi muutunud pärast mingit aega. Seekord tahtsin ma lihtsalt maa alla vajuda. Niigi raske on temaga minna toidupoodi, sest ta tahab kõike ise teha. Tahab seda mikroskoopilist käru ja kui on mul vaid paar asja vaja olnud osta, siis olen tal seda lasknud ka võtta, aga tavaliselt tähendab see seda, et tema paneb jooksu ja mina siis ajan teda taga ja lükkan ise seda käru. Suurde kärru teda istuma saada on täielik õudukas. Ta suudab end sekundiga muuta tikk-sirgeks ja paneb siis nii karjuma kui vähegi jaksab. IGA poeskäik. Olen teda kaasanud oma tegevusse poes: palunud tal piima tuua või mingeid asju korvi panna, aga alati on mingi jama. Kunagi ei lähe mingi asi lihtsalt. Kusjuures ma ei ole selline ema, kes annaks järgi kui laps vinguma kukub.

Lisaks ei saanud guugeldades ka mitte targemaks, pidavat olema tüüpiline käitumine selles vanuses lapse puhul. Ilmselt jääb üle oodata, mil Tartus ka toidukraami toidupoest kulleriga koju tellida saab. Siis ei ole mul enam kunagi ühtegi põhjust minna arvuti tagant ära poodi midagi ostma.

­Minu nimi on Triin (32): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (32) ja Piiga (3a9k).

8 kommentaari

H
https://m.ohtuleht.ee/683498/kover-nagu-kreeka-ehk-lugu-sellest-kuidas-iga-kuu-poletab-eesti-kreekas-160-miljonit-eurot?utm_source=facebook  /   10:39, 21. veebr 2018
T
Täiskohaga spetsialist, paljulapseline ema ja tudeng  /   13:12, 21. veebr 2018
Ma lohutan, et minul samasugused pisikesed saatanakesed, kellele võid kodus lugeda, et seal ei tohi nii teha ja seal ei tohi seda teha. Ja tulemus on selline, et kui kusagile lähme, kõik õpetatud käega pühitud. Seega, võta vabalt, need pisikesed saatanakesed sirguvad ja siis sa imestad, kuis nad küll sellised olid. Tean, sest on ka täiskasvanud lapsed olemas.
A
anna kannatust  /   15:27, 21. veebr 2018
lugedes mõtlesin, et tegemist 2 aastasega või kusagil selles vanuses, veidi alla, mõned kuud peale. aga no nii suure lapse puhul tekib kahtlus et ilmselt puudega laps, pöördu psühhiaatrile
*
****  /   22:03, 21. veebr 2018
Mina mõtlesin samuti, et kahe aastasega tegemist.
M
Mimm  /   15:33, 21. veebr 2018
Nii armas lugemine ja tuttav tunne. Mingi aeg ma enam lastega poodi ei läinudki. Käisin enne kui neile lasteaeda järele läksin. Seal vaadati küll viltu aga mind ei kõigutanud see sugugi, et keegi pahane kui peab tõesti tööpäeva lõpuni tööl olema :) Muide, mul suudab vahest ka 6 aastane poes tsirkust teha ja isegi 8 aastane on vahest vingus näoga ringi kõndinud. Õnneks nad enam silda ei viska ja käe otsas ei kõõlu. Seega, pea vastu. Kui võimalik, käi ilma lapseta poes ja kui ei õnnestu siis...kõva närvi ja järjekindlust. Mõned lapsed lihtsalt on kangemad kui teised...mind lohutas lasteaia õpetaja sellega, et uuringute kohaselt just need kangemad ja kraaklejamad on elus edukamad ;)
K
kahju   /   17:12, 21. veebr 2018
teate mina tegin nii,et kui poes lollitama ja kisama hakkas järgmisel korral kaasa ei võtnud,oli siis kodus jonninud põrandal 2 tundi ja nii,et järgmisel korral oli normaalne tüdruk,tüdruk oli minul 3aastane.
*
****  /   22:08, 21. veebr 2018
Õigesti tegid.
H
Hii  /   23:30, 21. veebr 2018
Ilmselgelt on sellele vaesele lapsele liiga vähe aega pühendatud ja jäädud lootma, et laps kasvab ju ise, küll õpib ka. Niisuguses vanuses korralikku kasvatust ja õpetust saanud laps peaks küll suutma normaalselt käituda juba. Olen arvamusel, et lapsi peabki maast-madalast poodi kaasa võtma, aga mitte niisama järele lohisema vaid õppima. Õppima vajalikku ja kasulikku mõtetust krabust eristama, õppima valikuid ja otsuseid tegema, õppima oma tahtmisi ja soove ohjeldama.
*
****  /   14:04, 27. veebr 2018
Tihti on näha et lapsed ja vanemad ei oska omavahel korda mööda vestelda, üksteist ära kuulata.
L
Leena  /   09:30, 22. veebr 2018
Kas last on kontrollitud arstide poolt?Võib olla hüperaktiivne või sotsialiseerimata-ei ole temaga käidud ühiskondlikes kohtades ja õpetatud .
J
Jelena  /   15:15, 22. veebr 2018
Oli minu lastel need poejonni tuurid, ei teinud välja lasin karjuda, ütlesin kui ei lõpeta lähen ära ja eemaldusin ta vaateväljast ise aga hoidsin silma peal. Koju ju ei saanud üksi jätta ju, kasvatasin ka üksi oma lapsi. Laps peab õppima ennast üleval pidama ka avalikes kohtades ja koju jätmine ei ole lahendus.Kõikidel lastel on see jonni periood, tuleb üle elada ja suunata õigele teele ja häbeneda teiste ees pole mõtet.
*
****  /   14:03, 27. veebr 2018
See on ikka väga veider kui paeaegu 4 aastane laps niimoodi käitub aga miks ta ei peaks käituma kui halba käitumist premeeritakse. Mina olen näinud, et niipea kui lapsed mingit larplaagrit poes lööma hakkavad, siis üks vanematest võtab lapse ja väljub kohe poest. See ema, kes halvasti käituva lapse koju jonnima jättis tegi õigesti. Laps nägi, et kui käituda ei oska, siis kaasa ei võeta ja kõps, kohe hea laps.
Minul pole lapsed kunagi poes kisanud ja jonninud aga ega ma 2 aastaseid sinna väga vedanud ka.

Loe ka neid lugusid