Jaga:     
Pere ja Kodu

6 SOOVITUST kurnatud emale! (6)

Emapuhkus - mis asi see õieti on? Suurimaks luksuseks on see, kui saad juua oma hommikukohvi ära veel siis, kui see on soe ja käia duši all ilma kiirustamata.

Tahest tahtmata kurnab selline elustiil iga värskelt emaks saanud naise ja iga minut enda jaoks on arvel. Iga vaba hetk kulub kas enda korda tegemiseks (ehk elementaarne pesus käimine, juuste kammimine jne), koristamiseks või pesu pesemiseks, ilma, et keegi kuskil nutaks ja tähelepanu vajaks.

Sellist asja nagu "sinu aeg" ei ole enam nii lihtne leida. Kuidas aga kogu sellest virr-varris siiski ellu jääda ja kaine mõistus säilitada?

• Kui mõistus hakkab otsa saama ja enam ei aita miski, et karjuvat last vaigistada, võta endale viis minutit rahunemiseks ja tõsta laps võrevoodisse. Kaine mõistuse säilitamine aitab leida lahenduse.

• Sa pead saama enda välja puhata. Palu meest, vanemaid, sõpru, sugulasi, et nad kasvõi paariks tunniks lapse enda hoolde võtaksid. Väsinuna ei suuda keegi normaalselt mõelda, et tegutseda.

• Kurda mure ja räägi ära kõik, mis hingel. Leia endale keegi, kellega oma igapäevaseid mõtteid ja toimetusi jagada. Olgu nendeks head või halvad mõtted/ sündmused. Või liitu sotsiaalmeedias olevate tugigruppidega.

• Püüa jääda positiivseks. Negatiivsed mõtted ei tee muud, kui tõmbavad sind aina sügavamale auku. Teadvusta endale, et paremad päevad on ees ja sa suudad antud olukorraga toime tulla.

• Ära korista. See ei ole maailma lõpp, kui sul jäävad ühel päeval nõud pesemata või põrand pühkimata.

• Sa ei pea üksi hakkama saama. Lapse isa peaks olema sulle toeks nii lapse söötmisel, magamapanemisel kui ka kõige muu juures.

3 kommentaari

M
Ma ei saa aru!  /   17:58, 17. veebr 2018
Veel 25 aastat tagasi pesin ja keetsin titemähkmeid, keetsin lutipudeleid, keetsin tumme ja putrusid,polnud, nõudepesumasinat ega miskit. jah raske oli, aga see on normaalne, nii on läbi sajandite olnud.Mis hala ja depressioon nüüd on? Piinlik pole?
M
Mina saan aru  /   22:06, 17. veebr 2018
Mitte midagi piinlikku, et noor ema väsinud. Piinlik on see, et vanemad suguõed tahvad kividega surnuks loopida noori emasid. Kui sa ei viitsi ega suuda oma pojanaist taluda ja aidata, jumal sinuga, aga sekkuma-segama sa ei pea armukadedusest. Teed oma pojale karuteene, ta kaotab mehelikkuse. Sinu poeg pole sinu mees, ta on sinu laps. Suhtu vastavalt! Ära muutu väiklaseks ja armukadedaks vanaks naiseks. Koomiline ja põlastusväärne on see vanade naiste vina noorte naiste vastu. See, et sa õnnetu oled, on sinu mehe puudujääk, noored naised ei puutu asjasse.
J
jeh  /   19:05, 17. veebr 2018
naine, see on üks kõige ilusam aeg su elus. Mõistad seda siis, kui aastad mööduvad. Mul oma kaksikute ajal, polnud ju tänapäevaseid võimalusi. Mähkmed tuli õmmelda kahekordsest marlist ja neid vahetada, et haudumist ei tekiks. Ma olen alati olnud kehv magaja, aga kui laps öösel liigutas, olin püsti, et vahetada mähkmed, siis niheles varsti teine, ärkasin, vahetasin mähkme, lapsed magasid nagu poleks nendega tegeldud . Hommikuks oli vann mähkmeid täis. Pesin, kuivatasin radikate peal.Müügil oli mingi pesupulber, mis oli ohutu. Õnneks sündisid lapsed oktoobris, radikad olid kuumad. Mähkmeid triikisin paar esimest päeva. siis lõpetasi triiklimise.
Vannitasin lapsi kaks päeva, siis hakkasin vannitama kaks korda nädalas.
Sellest ajast on ,möödass aastakümneid. Mu sõrmed ei kannata vett, lõhed sõrmeotstes.
Lapsed nutsid väga harva. Aga mina magasin paarikümne minuti kaupa. Kohe, jäin magama ja kohe ärkasin, kui vaja, kui i laps liigutas.
Nii see oli.
Ja ma ei olnud praktiliselt tillukeste nuttu. kuulnud
Kui siis ükskord, kui I klass ol i läbi ja lapsed olid pioneerilaagris , käisin ma toast -tuppa, ei oasnaud ma midagi oma vaba ajaga peale hakata,,,,
N
no just,  /   01:13, 18. veebr 2018
seepärast ongi tähtis, et noor ema seda kõige ilusamat aega oma elus teistegagi jagaks.
E
elektritsaabtasutablogspotcom  /   20:39, 17. veebr 2018
25 aastat tagasi POLNUD KUSAGILE KIIRET SEST RIIK TAGAS TURVALISUSE IGAS ELUVALDKONNAS...polnud hirmu kodutuse ees sest eluase oli tasuta,enamus asju oli tasuta. NSVL ei lagunenud aga reorganiseeriti EL-ks.
K
Kolme poja ema.  /   21:45, 17. veebr 2018
25 aastat tagasi oli aasta 1993. Eesti Vabariik. Väga rasked ajad: meeletu inflatsioon, elu muutus väga kiiresti, midagi polnud saada ja palju tuli ise õmmelda. Kahe väikese pojaga oli tegemist kõvasti, aga rõõmu oli ka palju. Kõigele vaatamata parim aeg!

Loe ka neid lugusid