Jaga:     
Blogid

"Kui Mia saab endale väiksemagi tõve enne operatsiooni, siis jääb kõik ära..."

Mial on tulemas operatsioon. Pidime Martinit ka lasteaiast ja muudest kollektiividest eemal hoidma, et sealt ei saaks mõni kuri bakter või viirus suurema lapsega koju kaasa tulla väiksemat last kimbutama. 

Põdesime Ivoga mõlemad äsja angiini ja hoidsime hinge kinni, et Mia ega Martin meie käest viirust edasi ei saaks. Meile terendas juba paranemine ja näis, et lapsed ei nakatunudki.

Aga tunne oli ikka nagu noateral kõndimine. Kui Mia saab endale väiksemagi tõve enne operatsiooni, siis jääb kõik ära. Sellest oleks kohutavalt kahju, sest Ivol on vabad päevad võetud ja Martin pole juba pea kuu aega lasteaias käinud. Asjatult seda kõike korrata ei tahaks.

Meid oli kutsutud minu õelapse sünnipäevale, mida peeti mängutoas, aga otsustasime sinna mitte minna, just selle karantiinis olemise pärast. Minu emps oli aga Martinile juba lubanud, et lähevad koos Kristjani sünnipäevale, seega lubasime tal minna, aga lugesin emale sõnad peale, et isegi kui keegi köhatab või ühe korra aevastab, peab ära tulema. Ma ei ole muidu üldse mingi bakterifoob ja haigusi ei karda, lapsedki on karastatud, aga see pole see olukord, et „keegi ju ei taha, et laps haigestuks“, vaid siin on kaalul reaalselt olukord, kas Mia saab operatsioonile või mitte.

Paari päeva pärast meil kõigil ninad tilkusid. Ei teagi, kas lihtsalt kokkusattumus, mõni viirus või see esimeste päevade niiskus ja jahedus majas. Mia tundub meil kõige tugevama tervisega olevat – temal kestis see vesine nina ja paar aevastust ainult ühe päeva.

Mina aga jäin uuesti angiini. Mul oli eile õhtul mu elu kõrgeim palavik – 40,1 kraadi! Enesetundel polnudki väga viga. Täna oli palavik väiksem ja palju hullem olla kohe.

Hirm, et Mia siiski operatsioonile ei pääse, on endiselt aktuaalne. Kui ka pääseb, siis peab seekord Ivo temaga haiglasse kaasa minema. Homme lähevad haiglasse vereproovi andma, millest selgub, kas lubatakse opereerida või mitte.

Muide, see haigus ja need antibiootikumid, mis ma sain, keerasid mu piimakraanid kinni. Mitte päris nulli, aga päeva jooksul kokku sain ühe toidukorra jagu piima kätte. Ma otsustasin, et teen siinkohal lõpu. Meil on sügavkülmas olemas veel väike varu, mille Mia saab haiglasse kaasa. Kahju on muidugi, aga see aeg ja vaev, et saada päeva jooksul kätte ühe toidukorra jagu piima, ei tasu end ära.

Mairika teisi blogipostitusi saad lugeda siit: mairika.wordpress.com

Loe ka neid lugusid