Jaga:     
Blogid

"Mäletan tema nuttu ja oma pisaraid, sest lapse valu on raske kannatada."

Kui laps aina kasvab ja uusi asju õpib, siis avastad, et vajaksid paari lisakäsi või isegi rohkem kui paari? Igatahes tuleb ju juurde palju uut ja nii huvitavat kui hirmutavat.

Esimesed kukkumised, sinikad ja kurku tõmbamine. Näiteks hakkas preili ju 6,5 kuuselt end püsti ajama ja nüüd juba laseb tugede najal ringi nagu välk. Samuti tuleb käputamine nagu voolav vesi. No ja siis lisatoit koos näputoiduga. Ja see tujude väljendamine eriti ebamugaval moel.

Näiteks tujude väljendamine lõppes lapsele sinise silmaga, sest vingerdamisest süles sai kops vastu lauaserva ja kuigi külmakott aitas silma kinnipaistetamise vastu, siis on ta ikka nagu kaklusest äsja naasnu. No ja kuna ta aina ronib, saab kusagile jala taha ja juba on sammuke kõrgemal, aga siis tuleb mõte, et nüüd istuks.... arvake ise. Või istume koos diivanil ja siis meie preili sätib oma väikse ümara mässupepu diivanist mööda, siis küll olen õnneks käeulatuses, aga millegipärast ta sellest ei õpi.

Ahjud ja pliidid õppisime ruttu ära, et on kuum, ai-ai, samuti ei katsu ta enam ühtki tassi laual, sest lasin lihtsalt (lööge nüüd risti) näpud oma teetassi susata. Eelnevalt korrutasin, kuum ja aiaiai, 1 kord ja rohkem seda ei tee. Muidugi ei lubanud ma tal kätt tassi põhja suruda või üleni sisse torgata vaid kuuma teevee ära puudutada, aga õppetunnid kipuvad ikka mõjuma omast kogemusest.

Kukkumisega on teine lugu. Korra on ta voodilt maha potsatanud, aga otse kott-tooli ja no see oli pigem naljakas kui ehmatav ja mu preili teeks seda meeleldi paar korda veel. Päris pisikesena sai ta ka maha keeramisega hakkama ja siis ikka põrandale, oli madal kukkumine ja otse minu nina ette, sest tõstsin maast midagi murdosa sekundi ajal üles kui tema maha potsatas.

Mäletan seda kisa ja oma pisaraid, sest lapse valu on raske kannatada. Siis käis meil ikka kiirabi ka, aga selleks hetkeks oli ta juba tavapärane rõõmupall tagasi. Praegu on kukkumised ta enda ronimiste ja väsimusest tingitud virina tagajärg.

Toiduga on üldse see teema, et see laps armastab lisatoitu ja no kiiresti ahmides pole ime, et kurku kipub minema. Siis natuke köhime ja sööme edasi. Sellega on mul pojaga juba kõik hirmud läbi elatud ja suurt hirmu enam polegi. Samuti näputoit, sellega väheneb ka tulevikus igasugune risk jama hingamisteedesse tõmmata, sest ta juba teab kuidas selle kraami käitlemine käib.

Loe ka neid lugusid