2
fotot
Jaga:     
Blogid

TULUDEKLARATSIOON: „Issand, ma olen nii elevil! Suur sündmus, raha lihtsalt tuleb.“

Igasuguste arvutuste järgi peaks mul enammakstud tulumaks olema 600 euro ringis. Muidugi, mina löön ka kaasa – tuludeklaratsioon 2017!!! Palju teie tagasi saate? 

Ma ausalt tunnistan, et olen matemaatiline debiil, kõik mis on numbritega seotud – peab minust väga kaugele eemale hoidma. Nii arvutamises kui ka loendamises olen ma täielik loll, ühte ja sama numbrit liites saan vahepeal erinevaid vastuseid. Kusjuures, koolis oli mul matemaatikas tugev viis kuniks mängu ei ole tulnud numbrite asemel tähed – tangens, kotagens, siinus, kosiinus, ruutjuur ja muu hirmus tähestik. Ma ei oska neid isegi õigesti kirjutada, omg!

Aga tagasi tulu deklareerimise juurde. Varasemalt ei olnud ma väga vaimustuses sellest iga-aastasest üritusest, kuna teadsin et palju nagunii tagasi ei saa. Stefani vanemahüvitise saamise ajal oli kõige suurem summa, mis tagasi sain 279 eurot. Aga Stefan sündis 2012. aastal, eelneval aastal olen ma suht väikest palka saanud ja selle järgi ka suht väikest vanemahüvitist ja tulumaksu tagastamised on samuti olnud väiksed.

Kui nüüd võtta 2017a., siis olen saanud head palka enda ettevõttelt, ajutise töövõimetushüvitist (loe: dekreedirahad), vanemahüvitised, olen tasunud koolituskulusid jm. Igasuguste arvutuste järgi peaks enammakstud tulumaks olema 600 euro ringis. 600 eurot!!! Need, kes aitavad arvutada, palju võiks saada, andsid ka valemi ja kui ma enda andmed edastasin – saingi vastuseks 600 eurot. Aga! Neil oli arvestatud ühe lapse maksuvaba summa, aga lapsi on alates aprillist 2017 kaks. Seega peaks see veel kasvama või arvestatakse lapse sündi järgmisesse aastasse? Ei peaks ju? Issand, ma nii elevil. Suur sündmus, kui raha lihtsalt tuleb eikusagilt. Mis on tegelikult sinu enda raha, mida oled MA-le tasunud, aga siis tuleb välja, et maksid liiga palju.

How I feel about it?

Loe ka neid lugusid