Jaga:     
Blogid

LAHENDUS MÄHKMEUPUTUSELE: „Enam ei peagi prügikotti iga päev välja viima.“

Elu kahe väikelapsega võrdub üks suur mähkmehunnik, no joke. Eks ma olen maininud, et Johan ei ole enam edukas oma potitreeningus – liiga palju muutusi samal ajal ja liiga vähe aega keskenduda.

See selleks. Kaks mähkmekandjat tähendab palju (loe: üüratult) mähkmeid prügikastis, mis tuleks kiiremas korras välja viia, sest muidu tuleb terve korter karantiini panna. Ilma naljata, mähkmeuputus on meil igapäevane teema, mistõttu tuli leida uus lahendus.

Ma ei arvanud mähkmekonteineritest väga midagi, minu jaoks oli nende toimimisviis arusaamatu, sest polnud ju oma silma ega käega ühtegi veel näinud ega sellega toimetanud, niisiis, ega ma ei arvanud, et mul seda üldse vaja läheb. Aga nüüd, kui mähkmetest uputab, teadsin, et see vist ongi see koht, mil spetsiaalset konteinerit vaja läheb.

Nii mähkmekonteineris sees, kui kaasas oli täitekile. Mähkmekonteiner toimib nii, et sees on kinnitatud täitekile, iga kord, kui mähkme ära viskame, tuleb teha konteineri peal, spetsiaalsest “nupust” tõmmates, kaks tiiru, mis sulgeb iga mähkme nn kilesõlme sisse. Mähkmetest tekib justkui kett ja nii mahutab konteiner kuni 28 mähet (tootja koduleht andis selline numbri). Sest kui te olete nagu mina, siis polnud teil samuti aimu, milline on üks mähkmekonteiner.

Sellest väikesest "nupust" keerad peale mähkme äraviskamist 2 ringi peale, et kahe mähkme vahele tekiks lukustav keerd.Peale keerde näeb välja selline - siia surud mähkme ja siis uued keerud peale.Selle konksu vahele käib sõlm.P3260348See on lõikur. Kui konteiner on täis ja vaja välja viia, siis tuleb kile katki lõigata ja uus sõlm peale teha, nn põhjaks.Sõlm, mis käib kõige alla (kogu see "kaas" käib teistpidi peale, hetkel konteineri tagurpidi lihtsalt näitamiseks). Ja algab uus "mähkmekett".Välimus on selline.

Meie kogemus on selline, et kui algul kasutama hakkasime, siis alustasime sellega enne Oskari sündi ehk Johani mähkmete puhul. Kuna neid mähkmeid tekkis vähem ja olid parajalt “võimsad”, siis arvasime, et konteiner ei toimi nii, nagu oleksime tahtnud – ikka hakkas haisema. Tegelikult oli see kile, mida algul kasutasime, mõeldud kuni poole aastase beebi mähkmete jaoks, mida tekibki palju ja mis ei ole nii vänged, kui suurema lapse mähe. Nii et kasutasime valesti.

Oskari mähkmete puhul pole seda täitekile väga kasutada jõudnudki, sest jaanuaris tulid müügile uued täitekiled, mis on tugevad, tsitruselõhnalised, toimivad suuremate laste mähkmetega ka ning pidid hävitama kuni 99% bakteritest. JA SAMAS on need täiesti ohutud inimorganismile. Vot nendesse tasub küll investeerida, sest vahe on tuntav!

P3260333Muide, see toru, milles täitekile tuleb, on samas ka kile paigaldaja, nii, et ärge seda esimese hooga ära visake. See, kuidas kile konteinerisse panna, on kirjeldatud pakendil või uurige netist õpetusi (ma ei kontrollinud, aga raudselt on olemas, netis on kõike).

Ma ei tea mitu mähet see konteiner reaalselt mahutab, sest ma ei ole lugenud, aga igatahes on see arvestatav kogus. Kui varem viisime iga päev prügikoti välja, vahel lausa kaks, sest vastsündinul tekib paras hunnik mähkmeid ja lisaks Johani “võimsad”, siis nüüd ei pea päris iga päev 7. korruse ja õues oleva prügikonteineri vahet käima.

Meil on vist maksimaalselt 3-4 päeva ja siis viime juba kindlasti mähkmed välja, nii et pikalt need seal ei seisa ega oska öelda, millal siis ebameeldivaks asi läheb. Eelmise kilega ja Johani mähkmetega, mis ei käi kokku, oli vist juba 1 ööpäev, kui vannitoas oli ebameeldiv lõhn, nii et nüüd, uus kile ja mõlema lapse mähkmed sees ning 3-4 päeva on ok, on juba väga hea tulemus. Jah, piiri ei tea, sest rohkem lihtsalt ei mahugi.

Nii, et nüüd võib vast öelda, et mähkmeuputusele on lahendus olemas – mähkmekonteiner ja ÕIGED kiled, ikka need kõige võimsamad, siin pole muud pääsu. Seega, enam ei täitu tavaline prügikast ka nii kiiresti, kui enne, nii et igapäevaselt on meil vähem tegelemist prügi, selle väljaviimise ja kottide vahetusega. Ja meie praeguse elu (1,7 aastane, 1,5 kuune, ettevõte, kodune möll jne) juures on IGA MINUT, ilma liialdamiseta, IGA MINUUT (!) arvel. 24h päevas pole hetkel piisav, nii et seda enam tuleb nuputada aja ja närvide säästmiseks kõikvõimalikke lahendusi, mis elu vähegi kergendavad.

Loe ägedat pereblogi ka filtrita.wordpress.com

Loe ka neid lugusid