Jaga:     
Uudised

„Sina… sa oled ju 74 ja sul pole väikest last, mis haige lapsega koju jäämisest sa räägid, mees!“ (11)

“See ei pea olema ema või isa, kes haige lapsega koju jääb, vaid võib olla mõni teine inimene, kasvõi naaber – peaasi, et lapsel oleks turvaline. Ja inimene saab 80% oma palgast juba esimesest päevast alates ning tööandja peab kohe lubama…”

"Miks ta just nüüd haigeks pidi jääma!” Juba selsamal varahommikusel hetkel häbenes Ly oma mõtetki. Egas tütreke Mia süüdi olnud, et kuri viirus teda voodisse surus. Mia suur lemmik oli vanaisa Mart, sest tema oli ainus, kes ei väsinud kunagi raamatuid ette lugemast. Aga vaatamata seljataha jäetud 70 eluaastale töötas ka tema. Ta ei saa töölt lihtsalt niisama ära tulla. “Mida küll teha?” mõtles ema murelikult kella vaadates.

Ly helistas perearstile. Seletas lapse tervislikku olukorda, siis iseenda oma ja küsis hädiselt, äkki on mõni rohi, mis haiguse ruttu ära võtaks... Perearst kuulas mure ära ja ütles, et selle praeguse viirusega peab laps mitmeks päevaks voodisse jääma. “Kas teil ei ole kedagi temaga jätta? ” küsis ta hoolivalt.

Nüüd valis ta vanaisa numbri. Mart ei mõelnud pikalt: “Muidugi tulen appi!” Tegus vanahärra tellis sõidujagamisteenuse abil takso ja helistas samas tööandjale, et teatada: mul on vaja jääda paariks nädalaks lapsega hoolduslehele. Teisel pool toru oli vastuseks pikk vaikus. “Sina… sa põrgut, oled ju 74 aastat vana ja sul pole ju väikest last, mis sa jamad, mees!” võttis ülemus tuurid üles.

“On küll, lapselaps. Oot, ma helistan varsti tagasi,” lubas Mart, sest telefonist tuli juba takso saabumise märguanne. Taksos toksis vanaisa ­tööandjale tütre õpetuse järgi e-kirja, et ta on nüüd tõesti hoolduslehel, ja lisas juurde selgituse, miks ja kuidas.

Loe täpselt, kes, kuidas ja millal saab haige lapsega koju jääda ning milleks on kohustatud tööandja 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

3 kommentaari

E
elektritsaabtasutablogspotcom  /   15:28, 15. veebr 2018
Vene ajal naised said pensionile 50 aastaselt,mehed 55-selt. Eluase ja gaas toidu valmistamiseks,ning toasoe oli tasuta. Ainuke mure oli toidukaupade koju toimetamine sest keegi ei viitsinud poodi minna. Vene aeg s.o. NSVL ei lagunenud aga reorganiseeriti EL-ks kurjategijate poolt. Muammar Gaddafi rajas veelgi etema riigi kui oli seda NSVL ja kurjategijad tapsid ta.
J
jah  /   18:42, 15. veebr 2018
sest Gaddafi osutus tõeliseks konkurendiks ...
V
vihane  /   00:23, 17. veebr 2018
Kui see oli nüüd nali, siis igatahes ebaõnnestunud.
P
praegune  /   18:44, 19. veebr 2018
pension on nali, siis algasid töölkäinutel pensionid min. palgast, nüüd ei ulatu isegi keskmine pension min. palgani, kuigi kõik palju kallim. Minu isa töötas terve elu lukksepana, tema pension oli 132 rbl. ehk siis 1,5 kordne min. palk, mis siis oli 80-90 rbl. Minu, bussijuhi, pension on praegu 297 euri, min. palk 500 euri.
  /   00:30, 17. veebr 2018
nii mehed kui naised said mõlemad 55-selt pensionile. kus see info võeti et naised said 50-selt?
V
veneaegne  /   11:42, 17. veebr 2018
50-selt said pensile kõik naised, kel oli 5 või rohkem last. Minu ema oli ka nende hulgas. Kel lapsi nii palju polnud, said 55-selt ja võisid päevapealt koju jääda, mõni töökoht lihtsalt saatis nad minema. Millal mehed, seda ma ei tea, vist 60-selt.
N
nõukaaegne  /   21:17, 17. veebr 2018
Ei maksa sogada - eriliste teeneteta said naised toona pinsile 55 ja mehed 60 aastaselt. Kui oli tehtud teatud aeg tervistkahjustavat tööd (nt keemikud, sõjaväelased jt), said nii mehed kui naised pinsile varem. Ka paljulapselised emad said varem. Ja baleriinid - lausa 35-selt.
Ei olnud ka eluase tasuta - midagi ikka oli tarvis maksta nii gaasi-elektri eest kui ka üüriks (sest isiklikku elamist toona kellelgi polnud - kõik üürisid riigilt). Aga loomulikult ei võtnud see pere eelarvest poolt nagu täna.
O
oma maju  /   18:39, 19. veebr 2018
oli ka siis ja kooperatiivkorterid ka ei kuulunud riigile.
K
Katrin  /   17:51, 16. veebr 2018
Ärge jätke oma haigeid lapsi vanemate inimeste kaelale... Alles lugesin üht kurba lugu, kus vanaema hoidis oma gripist lapselast, sai omale ka gripi ning suri tüsistuste tagajärjel. Vanemad inimesed ikka põevad raskemalt haiguseid, kui peaks juhtuma, et nakatuvad isegi.
  /   10:20, 17. veebr 2018
See vanaema võib igalt poolt mujalt ka selle gripi saada. Keegi ei ole selle eest kaitstud.
N
no  /   13:39, 19. veebr 2018
vanemate tõendiga võib töölt kuni 3 päeva puududa :)

Loe ka neid lugusid