Jaga:     
Uudised

„Lasteaias puudub igasugune paindlikkus!“ (3)

"Soovid viia lapse hommikul 11ks lasteaeda? Nad ei luba. Lähed lapsele pool seitse aeda järgi - vaatavad viltu. Aga no kui mu töögraafik on selline?!" jagab ema Pere ja Kodus.

"Mina puutun kokku teemaga, et lasteaed ei vasta enam lastevanemate vajadustele. Põhjuseks ongi graafikuga töö lastevanematel. 
Soovides viia laps aeda enne lõunat - sest minu tööpäev algab kell 13.00 ja hommikuse aja soovin ise lapsega veeta - põrkusin probleemiga, et õpetajal laheb päevakava sassi. Laps ei saa erinevates tegevustes siis käia, sest tegevused toimuvad hommikut ja lõpuks suurim probleem: laps ei jää siis ju lõuna ajal koos teistega magama! Muutused on justkui suured koledad kollid ja selle peale ei hakka nad üldse mõtlema, et vaataks ja toimetaks lastevanemate vajadustest lähtuvalt," on ema nõutu.

Öö-lasteaed

Üksikema räägib: "Tööl käin valvetega. 24tunnised ja 8-9 valvet kuus. Mul on õnneks ema, kes mind aitab. ma isegi ei julge mõelda, et kui temaga midagi juhtub... pole ta ju enam esimeses nooruses. Aga nö öö lastehoid on minu meelest hädavajalik! Mitte selle jaoks, et ma saaks kusagile minema tõmmata. Mul on vaja tööl käia. Lasteaed, kus ta käib päevasel ajal, seal võiks olla võimalus ka ööhoiuks. Tuttavad inimesed, tuttav keskkond. Nii stabiilne kui sellisel hetkel üldse olla saaks."

"Praegu tuleb valida lasteaia lahtiolekuaegadega sobituva ametiga elukaaslane. Saavad kokku näiteks bussijuht ja kassiir suurest kaubanduskeskusest, mis on avatud üheksani õhtul, toidupoed veel kauem. Tekib vastastikune tunne, soov luua pere ja siis peab nentima, sorry, sa pole see õige, sest kui me lapse(d) saame, pole kedagi kes lasteaeda õigeaegselt järele saab minna. XXI sajandil puudub absoluutselt paindlikkus lasteaiasüsteemis. Lisaks õhtusele hoiule on vajadus ka nädalavahetuse hoiule, sest graafikutegijad tööl ütlevad samamoodi: kõigil 60 bussijuhil on vajadus, kellele siis vastu tulla ja kellele mitte?"

Nädalavahetus lasteaias

"Olgu siis limiteeritud, et last tohib tuua lasteaeda vaid viiel päeval nädalas, aga kui nädalavahetusel on vanemal tarvis tööl olla, võiks olla hoiuvõimalus olemas samas lasteasutuses ja sama personaliga, kellega laps on harjunud. Või peabki suur hulk bussijuhte olema väsinud ja vaevatud pensionärid, kellele pikad tööpäevad jõukohased pole ning seeläbi inimelud ohtu satuvad? Trendikas on tänapäeval olla lapse kasvatamises aktiivselt osalev isa, aga kui süsteem seda ei võimalda? Lõputult ei jaksa oma töögraafikuid klapitada ka ema, kes peab kella kukkudes tormama lasteaeda lapse järgi nii et wc-s ka pole aega käia. Lisaks veel tööandja kõver pilk: meie pole süüdi et sul lapsed on," jutustab teine ema.

Räägi kaasa emmede jutustamiskohas Pere ja Kodu Facebookis

3 kommentaari

E
elektritsaabtasutablogspotcom  /   12:57, 15. veebr 2018
Peasuuna meedia on hullem kui lasteaed. Miks vanemad on sunnitud lapsi viima lasteaeda ? Vale riigikord mida dikteerivad naftabojaarid ja pangad sunnivad peale laste vangistamise lasteaedadesse. Normaalses riigis lapsed elaksid metsas ja roniksid puude otsas ilma vanemate valveta. Diktatuurist aitavad vabaneda autod mis toituvad puuhalgudest : http://orbita.dn.ua/mashina-na-drovah-sdelano-v-donetske.html
M
mmm  /   12:58, 15. veebr 2018
"Muutused on justkui suured koledad kollid ja selle peale ei hakka nad üldse mõtlema, et vaataks ja toimetaks lastevanemate vajadustest lähtuvalt," on ema nõutu"
Asi pole mitte lapsevanemates, vaid enamus tahtes. Ega nüüd mõne üksiku lapse pärast ei hakata kogu süsteemi lõhkuma, et see tolle vanemate päevaplaaniga klapiks.
Ja kui tavaline lasteaed ei kõlba, siis võid ju lapse panna eralasteaeda, võtta lapsehoidja või mis kõige parem, et ei tee lapsi suvaliste meestega, kes ainult lapsetegemiseks kõlbavadki.
E
ei noh   /   14:58, 15. veebr 2018
Võtke lapsehoidja siis! Lasteaed on haridusasutus, mitte teie isiklik lapsehoidja. Kui kell 11 laps sinna viia, on õppetegevused juba ammu läbi ja siis kui teised lapsed lähevad magama, siis teie laps, kes pole väsinud, hakkab seal teiste laste SEADUSEGA ETTE NÄHTUD puhkeund segama?

Loe ka neid lugusid