Jaga:     
Uudised

TÕSI VÕI KÕLAKAS: kas Eesti turistide lapsed lähevad reisil kaduma?

Juba mitu kuud levivad sotsiaalmeedias ja vanemate hulgas suust suhu hirmutavad jutud, kus kellegi "tuttava tuttava" laps välisreisi ajal röövitud on, kuid politseid sellest pere turvalisuse huvides teavitada ei tohi.   

Keskkriminaalpolitsei juhtivkriminaalametnik Sergo Eelmäe ütles "Terevisioonis, et neile ei ole teada ühtki juhtumit, kus välisreiside ajal Eestist pärit turistide lapsi rannast või muust avalikust kohast vanematelt röövitud on. Eraldi aga tuleb tema sõnul käsitleda juhtumeid, kus vanemad ei saa oma ühise lapse hooldusõigusest ühtviisi aru. Selles valguses on küll nii Eestis kui välismaal olnud olukordi, kui üks vanem teise teadmata endaga lapse kaasa viib.

Kindlasti ei soovita Eelmäe ei lastega ega ka ise, reisida riikidesse, kuhu välisministeeriumi andmetel reisida pole turvaline. Kui aga sotsiaalmeedias on postitus, kus keegi annab teada, et tema "tuttava tuttava" laps rööviti, tasub vastav postitus edasi saata näiteks veebikonstaablile. Ja jälgida siis ise viimaste päevade uudiseid, kas politsei või välisministeerium on andnud juhtumi kohta kommentaare? Kui ei ole, pole ka suurt alust arvata, et tegu on päriselt aset leidnud juhtumiga ja Eesti turistide lapsed oleksid kuidagi ohus. 

Eelmäe sõnul hoiataksid nad laiemat avalikkust kindlasti, kui neile oleks teada juhtumeid, et mõni Eesti laps on reisil kaduma läinud. Neile laekunud informatsiooni kontrollib politsei alati ega välista asju kergekäeliselt.

Vaata "Terevisiooni" SIIT.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid