Jaga:     
Pere ja Kodu

VAHETUSJALANÕUDE OTSINGUL? Vaata, millele peaksid tähelepanu pöörama!

Kuidas väiksed jalad terve päeva vastu peavad? Enne, kui lähed ostma vahetusjalatseid, loe see läbi!

Kuna jalad päeva jooksul väsivad, ei tohiks kanda samu jalanõusid päev läbi. Koolis on vahetusjalanõud väga olulised just seetõttu, et neid jalanõusid kannab laps suurema osa oma päevast.

Õige ja kooli poolt aktsepteeritavate jalanõude leidmine võib olla paras peavalu. Üldjuhul on kooli eeskirjades kirjas, et jalanõud peaks olema heleda tallaga, äärmisel juhul tumeda tallaga, mis aga ei tohiks kooli põrandat määrida ja jutte tekitada.

Peale talla värvuse on koolis kantavatel jalanõudele teisigi ettekirjutusi. Nimelt peaksid need olema ennekõike mugavad ja turvalised, selline, mis laseb jalal hingata ja vajadusel peaks nende sisse ära mahtuma ka tallatoed.

Üheks valikuks võiksid olla sandaalid, mille rihmad toestavad kanda. Poodides on saadaval ka mudeleid, millele on pisike anatoomiline põhi juba sisse disainitud. Sandaalides saavad jalad puhata ka siis, kui laps istub ja need ei ole sundasendis.

Kindlasti ei tohiks vahetusjalanõudeks olla plätud, millel puudub igasugune toestus jalale. Samuti ka kontsakingad. Esiteks on lapsel veel välja kujunemata jalalaba pikkus ja ülejäänud füüsis. Kõrgete kontsade kandmine aga toob keharaskuse ettepoole põiale ja põhjustab seeläbi jalgade deformatsiooni. Samuti on valed jalanõud jalgade ja seljavalude põhjustajaks.

Vahetusjalanõudeks sobivad mugavad, lahtised, jalgadel puhata laskvad jalanõud. Sileda tallaga kingad, sandaalid või muud suvejalatsid.

Vahetusjalatsiteks ei sobi roomiktallaga spordijalatsid, ketsid, tennised ega paksu tallaga tänavakingad või saapad.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid