Jaga:     
Blogid

„Sünnitusmajas keegi isegi ei maininud mulle, et beebil pole veri korras!“

Perearst teatas, et teate ikka, et tal on veresuhkur kõrge ja sünnitusmajas võetud proovid on kõvasti üle normi? Ahh?!

Käisime siis lõpuks Oskariga esimesel perearstivisiidil ka ära ja kuigi ma sellest käigust midagi üllatavat ei oodanud, siis üllatuse sain ikkagi. Kaal oli selline, nagu arvasin, üle 5 kg, aga ausalt, ma ei mäleta enam kui palju. Äkki oli 5450 vist ja 56 cm pikk, peaümbermõõt oli 40-41, niisiis, kõvasti kosunud. Põhjus, miks ma ei tea neid numbreid nii täpselt, on see, et perearst teatas, et teate ikka, et tal on veresuhkur kõrge ja sünnitusmajas võetud proovid on kõvasti üle normi? Ahh?! Võttis pea tühjaks muu info koha pealt.

Tuleb välja, et sünnitusmajas oleksid nad pidanud korduvanalüüsi tegema või hiljemalt siis, kui käisin Pelgus lastearsti vastuvõtul (kes oli kõige ebameeldivam lastearst, keda näinud olen, ei saa mainimata jätta). Aga keegi isegi ei maininud mulle, et lapsel pole veri korras ja analüüse vaja. Mitte lihtsalt pole korras, vaid mitu ühikut üle normi. Õnneks perearst vaatas üle Pelgus tehtud esimesed proovid ja luges sealt välja.

Niisiis, Oskar sai üsna mitu torkimist – tavaline vaktsiinisüst, hiljem ka vereanalüüsi. Vereanalüüs ei ole suts ja valmis, vaid nad peavad ta sõrmi pigistama ja mitu toru ära täitma, nii, et kisa oli terve ruum tükk aega täis. Ohh. Ma läksin nii vihale. Pelgu peale.

Õnneks mul on tore arst, kes käskis kohe helistada, kui vastused käes. Sama päeva pärastlõunal sain teada, et veri oli korras. Veel viisime uriiniproovi ka, mis oli paras kamm. Apteegis on beebidele spetsiaalsed kogumiskotid selleks, et kleebid külge, kui on kogunenud, siis võtad ära ja viid arsti juurde. Küsimuse peale, kas tuleb ümber kallata või kuidas sulgeda, kahest erinevast apteegist, muide, ei osanud keegi vastata midagi. Niisiis ostsin topsiku ka igaks juhuks. Igatahes, siis googeldasin hullult, oli igasugust juttu, et ümber ei tohi kallata, sest ei pruugi puhas tulemus olla jne, viia tuleb kotiga. Kuidas ometi?

Ok, oli kleepuv koht, kleepisin koti kokku, teip ka veel kindluse mõttes peale ja Jaanus viis kotiga. Ega midagi, sai seal õiendada, et ikka topsis vaja tuua, saadeti kuskile ümber kallama. Jeerum, kas neil ei olnud ühtegi nõud või asja, et aidata, Jaanus tegi seda siis polikliiniku koridoris, põlvedel. Väga puhas, jaa.

Proovile vastust pole saanud, nädalavahetus tuli peale.Igatahes, teeme nii, et kõik on ok. Uriiniproov pidi õigemini näitama. Muidu ei ole Oskarist midagi aru saada, mis minus kahtluse ärataks, et midagi on lahti, aga ega ma ei teagi, kuidas imikud peaksid käituma. Ei ole loid või midagi sellist.

Loe ägedat pereblogi ka filtrita.wordpress.com

Loe ka neid lugusid