Jaga:     
Blogid

Esimene säästukuu: „Toidule kulus poole vähem raha!“

Tavapärase 600 euro asemel raiskasime see kuu toidule 309 eurot . Ehk siis peaaegu poole vähem!

Niisiis, lõppes esimene säästukuu. Kuna ma alustasin seda säästuteemat, menüü tegemist ja ostude kontrolli mitte päris algusest, siis ei oska veel hinnata, kus ja kui palju kokkuhoidu oli.

Siinkohal olen häid nippe saanud #Kogumispäevikust FB-s, kuhu Paula mind lahkelt lisanud on, kui rääkisin talle, et pean oma kulud üle vaatama ja vaja menüü järgi ikkagi toituda. Mingit menüüd Teile ette näidata ei ole, sest iga nädal kustutasin vana menüü Excelist ära ja kirjutasin uue kohe asemele. Aga olen enda jaoks avastanud nt ShopGuni, kus on kokku kraabitud iganädalased sooduspakkumised erinevatest poodidest.

Nii saan jälgida, kuhu poodi on kõige mõistlikum ja odavam minna. Üks suur väljaminek on RPA – 8,5€ maksab 450g ja seda jätkub … no oleneb Kevini isudest, tavaliselt 3-4 päeva. Teine suur väljaminek on liha – Norras on see koledalt kallis, nt seatükk maksab 20€/kg !!! Rääkimata veisest. Mingi aeg ma mõtlesin, et äkki hakata kalkunit sööma kana asemel, sest mulle kuskil jäi silma, et see on kanast odavam. Aga üllatus-üllatus, Norra poodides on kalkun peaaegu võrreldav seaga. Niisiis sööme ikka kana, õnneks seda meil söövad peres kõik, nii suured kui väikesed pereliikmed.

Ma see kuu tegelikult proovin Markoga läbi arutada seda liha teemat ja ehk minna hoopis Rootsi lihavarusid täiendama. Osta nt paar kilo loomaliha, paar kilo hakkliha, paar kilo linnuliha ja pista kõik sügavkülmikusse. See oleks tohutu kokkuhoid, sest Rootsis on lihatooted ca 30-40% odavamad. Pealegi, kui ostad rohkem – maksad vähem. Nordby supermarketis on nt 400g hakkliha sama hinnaga mis 800g. Üldse 60% norrakatest käivad iga teine nädalavahetus Rootsi-Norra piiripealsetes poodides toiduvarusid täiendamas. See on nagu Eestis käiakse Läti piiri peal alkoholi ja kütuse järgi. Ainult et Norra riik ei tee sellest mingit numbrit.

Magusaga oleme päris palju piiri pidanud. Mul oli alles jäänud külmutatud marjad, külmkapis on pea alati muna, või, kapis nisujahu, vanillisuhkrut, tavalist suhkrut, kaneeli … üks päev tegin küpsiseid (elu esimesi küpsiseid), teine päev soovitati teha marja-purukooki (samuti esimene elus), mingi aeg olen patustanud ja poest ostnud odavat šokolaadikreemi ja saia.

Olen suppe vaaritanud, mida on minu enda üllatuseks jätkunud 2-3ks päevaks, mistõttu on nii mõnigi ebavajalik poeskäik ära jäänud. Ei, muidu olen täitsa rahul selle kuuga. Olen lisaks ka üsna paljudest asjadest lahti saanud, aga ka ootamatud kulud on tekkinud, nt olen eelmisel kuul liitunud Adobe Stock’iga, kus oli mingi kindel aeg tasuta fotode allalaadimine, aga jaanuaris läks hops 36€ maha! Ja siis olen üle vaadanud oma konto väljavõtted, kus avastasin selliseid asju nagu kliendiprogrammi litsentsi pikendamine (mida ma juba aasta ei kasuta, kusjuures), ViaPlay pakett, mida ma samuti ei kasuta, Dropboxi pakett (mida tegelikult on mul vaja failide hoiustamiseks, sest arvutis pole piisavalt kõvaketta ruumi). Ja muu säärane jura. Mis teeb kokku ikka päris kopsaka summa, mis igakuiselt kontolt maha läheb.

Nüüd olen kõik üle vaadanud, ebavajaliku jura ära lõpetanud ja veebruar peaks täiesti puhas olema. Oeh, õpetlik kuu oli igal juhul, jätkaks samas vaimus, ehk saan veebruari kulud veelgi rohkem koomale tõmmata.

Teisi Eesti venelase postitusi saad lugeda SIIT

Loe ka neid lugusid