Jaga:     
Pere ja Kodu

Laste jooga - kas ka sinu lapsele?

Jooga eesmärk on olla õnnelikum, tervem, saada võitu ärevusest ja et lapsel oleks iseendaga lihtsam kontakti leida. 
 
Lastele õpetatakse joogat läbi mängu ja lugude. Lastele erinevaid poose näidates ära heitu, kui need ei ole nii ideaalsed, kui nad on seda pildi peal.
 

Lastel sobib joogat teha juba päris pisikesest peale koos vanematega. Väga oluline on, et lapsel oleks joogat tehes tore ja meeldiv. Vastavalt lapse individuaalsetest vajadustest ja arengust saab välja valida poosid, mis talle sobivad. Eelkooliealised ja algklassi lapsed võib aga saata iseseisvalt just lastele mõeldud joogatundi.

Niiöelda klassikaline täiskasvanute jooga sobib aga alates 12-13 eluaastast. Kui oled otsustanud oma lapse võtta kaasa täiskasvanute joogasse, veendu, et sinu joogaõpetaja on teadlik, millised harjutused lastele ei sobi. Näiteks ei ole kasvav organism küps tegema näärmesüsteemile mõeldud kriyasid kuna see mõjub füüsilise keha arengule kiirendavalt, kuid lapse emotsionaalne areng ei liigu samas tempos.

Kodus koos joogat tehes vali välja poosid, mis on just lastele sobilikud, mängulised ja näiteks loomade nimedega, mis neile üldjuhul nalja teevad ja kogu protsessi poole lõbusamaks muudavad.

Siit leiad erinevad poosid, mis on lastele sobilikud ja mida saad koos lapsega kodus harjutada: JOOGA LASTELE

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid