Jaga:     
Pere ja Kodu

4 reeglit teismelise kasvatamiseks, mille üle ei tasu vaielda

Keegi ei ole kunagi öelnud, et teismelise kasvatamine on lihtne ülesanne. Olles olnud mitmeid aastaid keskkooli õpetaja, pole mulle võõras näha teismeliste ärevust.

Õpetajana on olnud mul ainulaadne võimalus kuulata, kuidas õpilased räägivad oma suhetest oma vanematega väga reaalselt ja emotsionaalselt. Ja kuigi kõik lapsevanemad soovivad tõepoolest oma lastele parimat, tundub, et teismelised räägivad neist täiesti erinevas keeles. Selleks, et sinu suhe oma teismelise lapsega jääks sama tugevaks nagu see oli siis, kui ta oli noorem, toon välja kuldreeglid, mida tuleks kindlasti silmas pidada.

* Usalda oma sisetunnet tema sõprade osas. Kui sul on halb eelaimdus tema sõpradest, on sul ilmselt õigus. Kuna teismelised käituvad vanemate juuresolekul üsna vaoshoitult, tuleb olla üsna tähelepanelik ja kui tundub, et tegemist ei ole just kõige parema sõbraga, usalda oma sisetunnet. Selle kinnitamiseks küsi küsimusi, ole tähelepanelik ja vajadusel räägi lapse sõbra lapsevanematega.

* Ära karda lapse õpetajatega kontakteeruda. Kool võtab lapse päevast 7-10 tundi. See on väga palju aega suhtlemiseks ja õppimiseks. Õpetajad on hea infoallikas ja mis veelgi olulisem, on nad teadlikud, millega lapsed akadeemiliselt tegelevad.

* Ole nendega aus. Teismelised vihkavad ebaausust,eriti kahjulik võib see olla siis, kui see tuleb lapse enda vanemate poolt. Olge lastega nii ausad, kui saate ja kui nad küsivad sinu arvamust, andke neile aus vastus. Kui sa oled nendega aus nendel hetkedel, kui tõde võib valus olla, usuvad nad sind ka siis, kui ütled neile midagi head.

* Ärge materdage tema tundeid ja kogemusi. Isegi, kui mõned tema tegevused kõlavad lapsikult, on see jaoks monumentaalse tähendusega. Samuti ära vähenda tema tegevustele järgnevaid probleeme kuna olen vanem ja elukogenum. Vajadusel kuula ta mure ära ja soovi korral paku abi.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid