Jaga:     
Uudised

LASTEVASTANE VÄGIVALD KÕIGI SILME ALL: „Isa andis lapsele ostukeskuse eskalaatoril kõrvakiilu.“ (20)

"Hiljuti nägin üht isa jonniva, umbes nelja-aastase poisikesega eskalaatoril. Laps millegipärast hüsteeritses ja isa andis talle kõrvakiilu! Laps lõi isale vastu ka, nii et kindlasti polnud esimene kord," kirjutab lugeja Pere ja Kodule. "Olin ise päris kaugel, aga keegi lähemal olijatest ei öelnud ka midagi."

Teine lugeja kirjutab meile: "Mina loomulikult sekkun. Nägin pealt, kuidas isa pani lapsi autosse ja üks laps jonnis. Isa virutas lapsele selle peale vastu pead. Läksin temaga rääkima. Arvasin, et ta saadab mu "sinnasamusesse kohta", aga noh, önneks sai ta aru, et oli valesti teinud. Kuigi püüdis ajada tagasi."

"Ilmselgelt tuleks koheselt sekkuda ja politseisse helistada! Jumal teab, mis koduseinte vahel veel toimub, kui lapsi juba isegi avalikus kohas sakutatakse," leiab kolmas ema. "Mina nägin kuidas üks ema oma umbes pooleteise-aastase lapsega samuti vägivaldselt käitus. Palusin tal rahuneda. Olin ise ka šokeeritud sellisest asjast. Aga ema õigustas vaid enda käitumist. Edaspidi võib juhtuda, et need lapsed arvavad suureks saades, et ainult kätega lahendataksegi kõik küsimused ja probleemid. Vägivald kasvatab vägivalda. Lapsevanema kohus on oma lapsi kaitsta ja kasvatada mõistlikult, selgitada..."

"Minu jaoks on mõistetamatu, kui filmitakse sündmus üles, jagatakse sotsiaalmeedias, aga kohapeal ei sekkuta," ütleb lugeja.

HEA LUGEJA, ANNA TEADA: Kas ka sina oled näinud avalikus kohas lastevastast vägivalda? Helistasid sa politseisse?

Räägi kaasa jutustamiskohas: Pere ja Kodu Facebookis

14 kommentaari

E
Edam  /   15:47, 30. jaan 2018
Kasvatage, kasvatage jõnglasi vati sees.
Juba on näha neid vilju, milliseid kasvatamatuid ja süüdimatuid kõik kohad täis on.
Sain ka lapsena karistada ning mõnedki korrad ihunuhtlust, sakutamist jne. Siis mõtlesin, et oodake, kunagi maksan kätte, kuid praegu olen tänulik, sest minu vanemad kasvatasid korraliku inimese ülesse.
J
jajahh  /   11:36, 31. jaan 2018
...korraliku inimese, kes ka enda väikelapsel piki kolpa virutab ja siis imestab, et kelle moodi see jörm küll on....
J
Jah  /   14:21, 31. jaan 2018
Peksab kaheaastast vastu pead ja arvab, et laps muutub muudkui targemaks ja omandab head kombed? Mõned suudavad ikka ainult kätega vehkida aga mõttetegevust mitte kübetki.
H
ha ha   /   11:45, 1. veebr 2018
Jutt ei käi ju 2 aastase peksmisest ja vastu pead peksimisest. Kas teil muid, adkevaatsemaid võrdlusi pole tuua oma jura õigustamiseks?
J
Jürka  /   17:22, 3. veebr 2018
Üks asi on lapsele vitsa andmine, hoopuis teine ja vale asi on käega vastu nägu löömine. Kas sellest on tõesti raske aru saada, milline inimene sellisest lapsest kasvab?
  /   22:04, 30. jaan 2018
olen näind,aga pole minu asi sekkuda teiste asjadesse ja liiatigi veel politseisse helistada.igaüks vaadaku ise,kuidas omad põngerjad üles kasvatab,vitsaga või vitsata.
J
Jah  /   14:22, 31. jaan 2018
Kalestunud hingele on kõik ükskõik.
T
tegelge endaga  /   00:52, 31. jaan 2018
...sekkuda ja politseisse helistada...? Mis sul viga on, inimene? Nüüd kutsutakse politsei sulle endale, sest sinu mõttemaailm on selline: po litsei riigi oma. Jätke teised inimesed rahule ja tegelge endaga!
.
...  /   14:24, 31. jaan 2018
Kui keegi juhtub sulle tänaval kallale tulema, su autot lõhkuma või korterisse sisse murdma, või näiteks maja põleb, siis pole ka möödakäijate asi, las igaüks saab ise hakkama, milleks politseid.
J
jõudu teatajatele!  /   15:51, 31. jaan 2018
No ja mida see politsei siis tegema hakkab? Seni, kuni sa politseinikutädiga telefoni teel vestled ja tema lõpututele küsimustele vastad on see laps juba ammu koos vanemaga koju jõudnud. Hea, kui endal ei tule hiljem politseisse minna ja seletust kirjutada. Ja kui leitaksegi see pere üles, siis ole valmis hiljem tõestama, et selline asi toimus, tõestada ei suuda, siis maksad ka teise poole õigusabikulud.
O
olev  /   16:03, 31. jaan 2018
meil on mindud laistekaitsega absurdi,selepärast on niipalju noori pätte!
W
wello  /   22:56, 31. jaan 2018
juba minu isa ütles kui last õigel ajal ei karista siis viid pärast pakke vangimajja !
J
Ja-jah  /   11:34, 1. veebr 2018
Ja mida antud teemal kobisevad M.Mikko ning E.Sepp ?
E
elust kogemus,  /   12:04, 1. veebr 2018
kõrvakiil on efektne vahend teise hüsteeriast väljatoomisel.
M
mai  /   12:40, 1. veebr 2018
äkki peaks ka neid vanemaid kuidagi aitama mitte siia internetti üles riputama
B
Bock  /   21:15, 2. veebr 2018
Lihasmälu on kõige parem mälu. Kui ikka oled pahandust teinud ja selle eest rihma saanud siis järgmine kord mõtled kas ikka teed sama asja. Sügad tagumikku ja mõtled :) Sama näide lihasmälust väikeste lastega. Kui ikka käe vastu tulist pliiti ära kõrvetab siis eluks ajaks meeles, et ei näpi seda :)
N
Nojah  /   15:07, 3. veebr 2018
Üks asi on kasvatamine aga teine asi on lapsele kätega kallale minek. " Karu Näeb " suhtumine peaks Eestis juba igale lapsevanemale kohale jõudnud olema!
K
Kalev  /   09:39, 4. veebr 2018
Las siis jonnib ja teised lapsed näevad ,et kohe saab jonnides kõike mida aga soovib!
U
uss  /   17:31, 4. veebr 2018
Üks kõrvakiil võib tõepoolest lõpetada hüsteeria. Mu oma isa, kes muidu iial mu vastu kätt ei tõstnud, on seda korra minu peal kasutanud. Ja, uskuge, oli abi.
R
reeli  /   17:43, 4. veebr 2018
Lastevastast vägivalda ei ole avalikus kohas näinud. Asja eest karistamist küll. Ja vanematevastast käitumist laste poolt. Alles mõned kuud tagasi nägin bussis istudes kuidas umbes 4-5 aastane poisike tagus ema rusikatega ja lõugas et EMME SA PEAD MINU EES VABANDAMA ET SA MULLE KOMMI EI OSTNUD!!! Emmel olid tõeliselt head närvid ja sai hakkama ainult kurja häälega noomimisega mis kindlasti ka hirmus vägivallategu. Vanemast ajast, no nii umbes 20 aasta tagant aga meenub üks juhtum rongis. Minu lähedal istus noor pere, isa ema ja ka nii silma järgi 4-5 aastane poiss. Rong oli üsna rahvast täis ja nende juurde istus vanem meesterahvas. Tavaline mees, puhtas riides, vaikse ja muheda olemisega. Lapsukesele aga millegipärast võõras onu ei meeldinud. Hakkas lõugama et "mina ei taha et onu siin istub, las ta läheb minema!!" Isa-ema püüdsid mõistliku jutuga keelata ja rahustada, sellele karjuti vastu. Siis sülitati selle onu peale ja virutati jalaga. Õnneks oli tolleaegsetel vanematel veel tervet mõistust ja issi tutistas. Sellest piisas. Vahiti vingus mokaga aga tatt püsis suus ja rusikas taskus. Vat nii. Ahviemmed tulge nüüd miinuseid laduma.

Loe ka neid lugusid