Jaga:     
Pere ja Kodu

6 KULDREEGLIT, kuidas lapse nohust võitu saada!

Kui väikelapsel on nohu tekkinud, siis tõenäoliselt on see tingitud viirusest. Nohu ei ravi konkreetselt ükski asi. Õnneks saame me tekkinud sümptomeid leevendada ja muuta seeläbi lapse enesetunde paremaks.

1. Selleks, et olukorda paremaks muuta, peaks kindlasti nina meresoolalahusega loputama. Seda võiks teha kogu nohu olemas olu ajal. See niisutab limaskesta ja aitab ka turseid alandada. Tänu sellele on lapsel parem hingata ja sekreet tuleb paremini välja.

2. Kui laps ei oska veel nuusata, näiteks imikud, väikelapsed, siis sellisel puhul tulevad appi ninapumbad. Hästi tähtis on hingamisteed puhtad hoida, mis omakorda aitab viirusest kiiremini jagu saada. Väikelaste puhul võib lisaks kasutada antihistamiinikumi, allergiasiirupit, mis alandavad samuti tekkinud turseid ja aitab ka kurguturse puhul ja avab hingamisteed.

3. Alla 12-aastastele ei soovitata tablette ega siirupeid. Alates teisest eluaastast võib kasutada ninaspreisid, mis aitavad nina lahti teha. Kasutada võiks näiteks enne magamaminekut, et laps saaks nina lahti ja tal oleks lihtsam magama jääda.

4. Ninaspreide puhul on hästi oluline see, et neid ei tohi tarvitada pikaajaliselt, kolm-neli päeva maksimaalselt. Kindlasti aitab ka inhalaator, mille auru peaks lapsele kohe sümptomite ilmnemise algusest peale tegema.Kindlasti ei tohiks seda teha kuuma auruga, mis võib ärritada ja lapsele ebameeldiv olla. See sobib nii nohu, köha või kurguhaiguse puhul. Jahe õhk võtab turse maha ja niisutab hingamisteid ja tõenäoliselt lühendab ka haiguse perioodi.

5. Kui nohu on juba paksuks läinud, on kõige olulisem nina loputamine. Kolm kuni viis korda päevas, enne magama minekut, söömist. Seda ebatõenäolisemalt võib tekkida olukord, kus viirus võib edasi kanduda põskkoobastesse või tekib kõrvapõletik.

6. Mida kauem haigus püsib, seda tõenäolisem on, et väikelapsel tekib viiruse järgselt mõni tüsistus, eriti kui on veel soodumus selleks. Neli asja, mis võiks kodus olemas olla: astelpajuõli saialillega, meresoolalahus, allergiavastane siirup, paracetamol või ibumetin

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid