Jaga:     
Blogid

VANEMAHÜVITIS LÕPPES: Kuidas edasi toime tulla?

Emapalga kadumise ees oli mul algusest peale suur hirm. Elamiseks jääb meil nüüd kuus kätte umbes 500 eurot ja selle eest peame saama söögid ostetud ja lastele vajalikud asjad nagu näiteks riided ja mähkmed.

Tegelikult polegi ju väga väike summa onju? Inimesed saavad ka väiksemate summadega hakkama. Meil esimene kuu juba peaaegu läbi ja siiamaani oleme üpriski kenasti toime tulnud, jälgime natuke rohkem, mida ja kui palju me ostame. Uuel kuul tahaks sügavkülma liha täis osta, et oleks koguaeg võtta, kui vaja ja ka kuivained tahaks valmis osta, et ei peaks iga päev poes käima.

Tööle minna ma veel ei plaani, me oleme Reioga mõlemad seda meelt, et Chris on veel liiga väike, et pikad päevad ilma emata olla. Umbes aastakese pärast võime juba mõelda mu tööle minemise peale.

Oleme mõelnud ka kolimise peale ja seda kahel põhjusel. Esiteks oleks meil vaja suuremat korterit, kuna lapsed kasvavad ja neil oleks lõpuks oma tuba vaja ja teiseks on Reio viimasel ajal mõelnud töökoha vahetamise peale. Ta tahaks sellist tööd, kus on võimalik edasi areneda, aga praeguses kohas edasi arenemise võimalust pole.Kolimiseks on muidugi vaja natuke raha koguda, sest ega kunagi ju ei tea, kas saab kohe tööle või ei.

Väga suuri plaane me ette teha ei taha kuna elu on näidanud, et plaanid ei lähe alati nii nagu tahaks. Hetkel võtame rahulikult ja vaatame kuhu eluke meid viib.

Ühesõnaga vanemahüvitise kadumine muutis küll natuke meie rahalist seisukorda, aga õnneks mitte nii hullult, et hakkama ei saaks. Eks ikka tahaks, et oleks rohkem raha ja saaks rohkem kulutada, aga see pole meie jaoks kõige olulisem. Oluline on see, et me toime tuleme ja lastel on katus pea kohal ja soe toit laual. Ja kui peakski juhtuma selline olukord, et raha on otsas enne uut palgapäeva, siis ma saan alati tööl mõned vahetused võtta ja natuke lisaraha teenida.

Teisi Kadi-Liisi blogipostitust saad lugeda SIIT

Loe ka neid lugusid