Jaga:     
Pere ja Kodu

Võtsin rasedusvastaseid vahendeid vaid sellepärast, et lahe olla

Kui ma vaatasin järjekordset rasedustesti, millele olin 10 minutit tagasi urineerinud ja sellele ilmuvaid triipe, kasvas minu ärritus üha suuremaks. See oli 16. juuli 2014, kuus päeva pärast seda, kui mu päevad oleksid pidanud hakkama. 

“Ma olen kuradi rase!!!” karjusin ma oma poisssõbra peale, kes ootas kannatlikult ukse taga minu märguannet, süüdistusenoot hääles. Seejärel lükkasin vannitoa ukse kinni ja istusin potile.

Ma olin oma poiss-sõbra peale pahane, et ta mind rasedaks tegi, vihane selle üle, et ma naisena sündisin ja vihane oma suguorganite peale, et nad tegid täpsel seda, mida nad tegema pidid. Kuid enamasti olin ma vihane iseenda peale, et usaldasin “välja-tõmbamise” meetodit viis aastat järjest.

Vaatasin enda peegeldust kapi küljes olevast peeglist ja meelde tuli günekoloogi etteheitev näoilme, kui ta küsis rasestumisvastaste vahendite kasutamise kohta, minu viimasel visiidil.

“Ainuke asi, mida su poiss-sõber regulaarselt peaks “välja tõmbama” on juhe seinast,” ütles arst.

“Olgu, ütleme siis nii, et ta võtab välja,” vastasin talle veidi naljatades.

“Mis asi sa oled, pangaautomaat?" 

Ja taaskord kõndisin vastuvõtult minema ilma pillide retseptita.

Kuigi ma ei olnud seksuaalsel aktiivne kuni 19-aastaseks saamiseni, hakkasin ma suukaudseid rasedusvastaseid vahendeid võtma juba 16-aastaselt, üsna kohe pärast seda, kui mul päevad hakkasid. Sel ajal tähendas pillide võtmine automaatselt, et sa oled lahe.

Ma tahtsin selle roosaka plastist tablettide rõnga oma seljakotti visata ja vinguda selle üle, kui raske on iga päev meeles pidada õigel ajal üks alla neelata. Nii läksingi ma günekoloogi juurde ja kaebasin ebaregulaarsete tsüklite ja krampide üle, ainult selleks, et retsepti saada. 

27 aastaselt käis minust äkitselt ebamugavustunne läbi ja mõte, et olen viimased kümme aastat igapäevaselt pille söönud, pani mind neist loobuma päevapealt.

Läks pool aastat, et minu seksuaaliha tagasi tuleks. 

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid